Ви тут: ЧДТУ Факультет інформаційних технологій і систем Новини ФІТІС на обласний виставці педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини - 2017»
Субота, 01 квітня 2017 19:27

DSC01152   30.03.2017 року на базі ВНЗ «Черкаський професійний ліцей» за адресою м. Черкаси, вул. Олексія Панченка, 13, доцентом кафедри Інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії Федотової-Півень І. М. було проведено всеобучі для педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів в рамках обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини - 2017».

Основною стала тема «Інформаційні технології – міст між сучасним викладачем та молоддю».

Під час виступу було акцентовано увагу на можливості ІТ для покращення і інтенсифікації освітнього процесу. А також визначено, що  взаємодія сучасного викладача, вчителя з молоддю через ІТ дає можливості реалізувати досягнення навчальних цілей, а саме

• розвиток мислення, (наприклад, наочно-дієвого, наочно-образного, інтуїтивного, творчого, теоретичного видів мислення);
  • естетичне виховання (наприклад, за рахунок використання можливостей комп'ютерної графіки, технології Мультимедіа);
  • розвиток комунікативних здібностей;
  • формування умінь приймати оптимальне рішення або пропонувати варіанти вирішення в складній ситуації (наприклад, за рахунок використання комп'ютерних ігор, орієнтованих на оптимізацію діяльності з прийняття рішення);
  • розвиток умінь здійснювати експериментально-дослідницьку діяльність (наприклад, за рахунок реалізації можливостей комп'ютерного моделювання чи використання устаткування, що сполучається з ЕОМ);
  • формування інформаційної культури, умінь здійснювати обробку інформації (наприклад, за рахунок-використання інтегрованих користувальницьких пакетів, різних графічних і музичних редакторів).

Виступ перейшов у цікавий і корисний диспут, в результаті якого було запропоновано в рамках співпраці кафедри інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії з навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Черкаській області запровадити майстер-класи для викладачів професійно-технічних закладів по використанню відповідних програмних пакетів в освітньому процесі. А також, запропоновано в рамках безперервного навчального процесу і для заохочення молоді зробити можливим вступ випускників професійно-технічних училищ міста Черкаси у Черкаський державний технологічний університет на відповідні спеціальності без обов’язкової здачі ЗНО, а за спеціальними іспитами, про що подати розширену петицію в Міністерство освіти і науки України.