,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Студенту Спорт в ЧДТУ

Спорт в ЧДТУ

   Фізична культура – невід’ємний елемент загальної культури особистості. Повноцінний фізичний розвиток особистості, сформованість її фізичних здібностей, зміцнення здоров’я, гармонії тіла і духу – є одним із напрямків спортивно-масової роботи в Черкаському державному технологічному університеті (ЧДТУ).

   Ця робота в ЧДТУ проводиться на належному рівні: працюють спортивні секції за вподобаннями студентів і співробітників. Фізичне виховання і спорт у ЧДТУ є важливим чинником залучення молодого покоління до здорового способу життя, збереження й зміцнення здоров’я, профілактики захворювань і формування гуманістичних цінностей, що сприяє досягненню фізичної та моральної досконалості, популяризації рухової активності та фізичному вдосконаленні, збагаченню рухового досвіду студентів, вихованню корпоративної культури та, разом з іншими напрямами роботи університету, створюють репутаційний імідж нашого закладу вищої освіти.

Навчальна дисципліна «Фізичне виховання» у ЧДТУ  є обов’язковою позакредитною, викладається на всіх спеціальностях протягом І–ІV семестрів і поділена на 4 змістовні модулі, що забезпечує обсяг аудиторної роботи 2 години на тиждень. Підсумкова форма атестації з дисципліни – залік. Студенти мають можливість на практичних заняттях з фізичного виховання розвивати свої фізичні якості і набувати знання та навички з  волейболу, баскетболу, футболу, бадмінтону, настільного тенісу, легкої атлетики, атлетичної гімнастики, адже в університет має власну добре облаштовану спортивну матеріально-технічну  базу, яка представлена стадіоном з 400 – метровою біговою доріжкою та відкритими тренажерним і гімнастичним містечками, 4 спортивними залами, залом лікувальної фізичної культури,  реабілітаційним центром.

   В студентських гуртожитках за місцем проживання обладнані спортивні кімнати аби молодь могла не лише здобувати якісну освіту, а й підтримувати здоровий дух та бути у хорошій фізичній формі упродовж всього терміну навчання.

   В ЧДТУ створена система виявлення обдарованої молоді, що забезпечує підготовку студентів до участі у спортивних змаганнях. У позанавчальний час працюють спортивні секції за вподобаннями студентів і співробітників з дев’яти видів спорту.

Протягом навчального року викладачі кафедри фізичного виховання та здоров’я людини ЧДТУ проводять підготовку до змагань та забезпечують участь студентів-спортсменів у спортивно-масових заходах університету, міста, області, України.

За результатами Універсіад Черкаської області серед вищих закладів освіти: університети, інститути, академії у загальнокомандному заліку ЧДТУ постійно виборює призові місця.

   Чоловіча збірна університету БК «ЧДТУ» постійно бере участь у відкритому чемпіонаті м. Черкаси з баскетболу (Аматорська ліга).

   Кращі спортсмени ЧДТУ брали участь у таких змаганнях:

 • 25-31.01.2020р.– Чемпіонат України зі стрільби з лука у приміщенні на 70 м. Сікало Єлизавета – студентка ФКТМД (гр. ДЗ-71). 6 місце. м. Харків.
 • Чемпіонат України серед юніорів. Руслан Чумак – студент БФ у складі збірної команди Черкаської області вдало виступив, встановивши два особистих рекорди у вправах 70 метрів та 70 метрів двічі.
 • 07-09.03.2020 р. – Відкритий турнір зі стрільби з лука “Київська весна” Київ.  Сікало Єлизавета – друге місце.  1 місце в категорії «чоловіки» виборов Руслан Чумак, паралельно встановив особистий рекорд і підтвердив норматив кандидата у майстри спорту.
 • 26-28.06.2020 р. – Відкритий чемпіонат м. Черкаси зі стрільби з лука серед всіх вікових категорії. Серед 2001 р. та старше: Сікало Єлизавета – 1 місце. Чумак Руслан – друге місце.
 • З31 07 – 04.08. 2020 р. – Чемпіонат України зі стрільби з лука серед шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, фізкультурно-спортивних товариств, спортивних клубів, шкіл та училищ олімпійського резерву (м. Львів). У запеклій боротьбі серед 64 суперниць з усієї України  Сікало Єлизавета виборола срібло Чемпіонату України зі стрільби з лука у категорії класичний лук серед жінок.
 • 02-05.09.2020 р. в Чемпіонаті України зі стрільби з лука для дорослих збірна команда дівчат з у складі: Марії Коваленко, Софії Новіцької та Єлизавети Сікало посіли 2 місце, поступившись золотом сумській команді.
 • Студент ФЕУ (гр.ПФ-199) Занідза Максим грає у складі футбольної команди «Кристал» ІІ ліги. м.Кропивницький.
 • Другокурсник ФІТІС (гр. СКС-1907) Макар Погребняк у складіФК «Златокрай-2017» став переможцем Чемпіонату Черкаської області з футболу (10.10.2020 р.).
 • Прудіус Іван – студент ФЕУ (гр.МК-197) 18.09.2020 р. виборов І місце у відкритому Чемпіонаті Черкаської області з дзюдо серед юнаків та дівчат до 17 років та молоді до 23 років у ваговій категорії 66 кг. 22-24.01.2020 р. в м.Суми проходив молодіжний чемпіонат України з  боротьби самбо де Прудіус Іван  посів ІІ місце серед юніорів. 04-06.09.2020 р.– Всеукраїнський турнір «Юна Україна» з боротьби самбо серед юніорів, юніорок, юнаків та старшого віку, Кубок України серед молоді з самбо. Прудіус Іван посів ІІІ місце серед юніорів у ваговій категорії 65 кг. (с.Кароліно-Бугаз Одеської області).
 • Нагорний Дмитро – студент ФЕУ (гр. МЕ-163) у складі баскетбольної команди «Черкаських Мавп»протягом 2020 р. брав участь у змаганняхСуперліги Паріматч. Баскетбол. Суперліга.
 • 03-07 серпень 2020 р. в м.Дніпро проходив Чемпіонат  України серед юніорів 2002-2003 р.н. та молоді до 23 років з веслування на байдарках і каноє. Студент ФЕТР (гр. РС-93) Станкевич Олесь посів 4 місце в четвірці (К-4) на дистанції 200 м;  8 місце в двійці (К-2) на дистанції 5000 м; 8 місце в четвірці (К-4) на дистанції 500 м; 10 місце в двійці (К-2) на дистанції 1000 м.
 • З 9 по 10 вересня 2020 р. у м.Вінниця проходив Чемпіонат України з марафонуу пам'яті воїна-спортсмена Ігоря Присяжнюка з веслування на байдарках і каноє. Студент ФЕТР (гр. РС-93) Станкевич Олесь брав участь у змаганнях та посів 9 місце в двійці з Музиченко Микитою.
 • з 17 по 20 вересня 2020 р. на базі «Олімпійські надії» під Полтавою на річці Ворскла відбувся командний Чемпіонат України з веслування на байдарках і каноє. Студент ФЕТР (гр. РС-93) Станкевич Олесь брав участь у змаганнях та посів 11 місце в двійці (К-2) на дистанції 1000 м; 13 місце в двійці (К-2) на дистанції 500 м; 14 місце в двійці (К-2) на дистанції 500 м; 15 місце в двійці (К-2) на дистанції 200 м; 15 місце в двійці (К-2) на дистанції 200 м.

   Під час карантину студенти-спортсмени знаходяться вдома, поєднуючи навчання дистанційною платформою moodle.chdtu.edu.ua та посилено тренуються, щоб гідно і надалі виступати на стартах різного рівня.

   На рівні університету проводяться спортивно-масові заходи: до Дня студентського спорту, до Дня Українського козацтва, до Дня працівника фізичної культури, першості університету з різних видів спорту, змагання з рухливих ігор та естафет серед збірних команд ЧДТУ тощо. Популярними стали Тижні футболу в ЧДТУ.

   В ЧДТУ на посаді фахівця відділу студентського розвитку та культурних програм працює майстер спорту України  міжнародного класу з футболу Богдан Кулинич, який є гордістю як нашої держави, так і нашого університету, адже він є випускником Будівельного факультету. Богдан Кулинич: 2016 р. – чемпіон XV літніх Паралімпійських ігор, м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія); 2013 р. – чемпіон Інтерконтинентального кубку світу, м. Барселона (Іспанія); 2014 р. –  переможець Чемпіонату Європи, м. Порту (Португалія); 2015 р. – срібний призер Чемпіонату світу, м. Манчестер (Велика Британія); 2017 р. – переможець Чемпіонату світу, м. Сан Луїс (Аргентина); 2018 р. – срібний призер Чемпіонату Європи, м. Зейст (Нідерланди); 2019 р. – срібний призер Чемпіонату світу, м. Севілья (Іспанія). З 2013 р. – член Національної паралімпійської збірної команди України з футболу.

   ЧДТУ також щиро пишається спортивними досягненнями своїх студентів і випускників. А саме: майстрами спорту України міжнародного класу: Євгенією Архипенко (переможниця Чемпіонату світу з пауерліфтингу серед юніорок та призерка Чемпіонату Європи, випускниця ФГТ 2005 року), Мариною Чорноморець (багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів України з кульової стрільби, призерка міжнародних змагань, випускниця ФЕУ 2018 року); майстрами спорту України: Мішіко Беселія (професійний боксер, чемпіон України серед професіоналів, випускник ФЕУ 2014 року), Єлизаветою Сікало (учасниця чемпіонатів світу зі стрільби із лука, призерка міжнародних змагань, багаторазова призерка чемпіонатів та кубків України), Олександром Нудьга (чемпіоном України у стрибках в довжину (інваспорт).

   З метою залучення абітурієнтів та студентів до фізичної культури і спорту в університеті проводяться товариські спортивні зустрічі з баскетболу, футзалу з учнями шкіл та студентами коледжів, технікумів.