,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Студенту Уповноважений з питань державної мови

Уповноважений з питань державної мови

Черкаський державний технологічний університет стоїть на варті захисту прав студентів, зокрема, й їхнього права на здобування освіти державною мовою.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова, що закріплено і у п.1.2 Статуту ЧДТУ. В ст. 9 мовного Закону йдеться про те, що володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані, зокрема, керівники закладів освіти всіх форм власності, педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники.

Тому, з метою забезпечення можливостей для виховання патріотичних, вольових, освічених громадян України, утвердження української мови як символу національної ідентичності та ідеологічної протидії загрозі національній безпеці держави, а також всебічного виконання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», 13 лютого 2023 року рішенням вченої ради ЧДТУ в університеті призначено уповноваженого з питань державної мови (на громадських засадах) із числа здобувачів вищої освіти.