,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет Символіка

Символіка Черкаського державного технологічного університету

ГЕРБ ЧЕРКАСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

1GERB Герб є головним офіційним символом Черкаського державного технологічного університету.
Герб Черкаського державного технологічного університету — це геральдично оформлений знак гідності, історичного та адміністративного значення навчального закладу, прав його самостійності. Герб складений на підставі історичного надбання ВНЗ за певними геральдичними правилами i виконаний засобами знаково-геральдичної системи. Герб університету є його важливою культурною та історичною пам’яткою. Герб Черкаського державного технологічного університету є його виключною власністю. Наявність герба підкреслює персону, суб’єкт господарювання, самостійності, сприяє вихованню у колективі взаєморозуміння, освячує єдність поколінь співробітників і студентів університету.

Опис герба: "У щиті, поділеному еквіполентно і скошеному чотиридільно сріблом і лазур’ю, розкрита срібна книга, обтяжена покладеним в перев’яз справа золотим циркулем і геральдичною трояндою, вміщеною між вістрями штанг циркуля та торкаючись їх. Книга супроводжується зверху срібною восьмикінцевою зіркою, знизу — золотою восьмикінцевою зіркою.
Щит увінчаний золотою просвітницькою короною, прикрашеною на вінці рубінами та смарагдами, і обрамований по боках натурального кольору гілками терену (Prunus spinosa) з колючками, зеленим листям та темно-синіми плодами. На нижній частини гілок терену покладена срібна девізна стрічка з написом лазуровими буквами «CONSTANTIA EVOLUTIONIS» (з латині «Сталість в розвитку»)".

Положення про герб Черкаського державного технологічного університету затверджено на Вченій раді Черкаського державного технологічного університету, протокол № 9 від 01.07.2010 р.

 

ПРАПОР ЧЕРКАСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

1FLAG Прапор є офіційним символом Черкаського державного технологічного університету.

Прапор Черкаського державного технологічного університету — це ексилологічно оформлений знак, що є символом єдності та взаєморозуміння працівників і студентів, які працюють і навчаються в Черкаському державному технологічному університеті. Прапор складений за певними вексилологічними правилами i виконаний засобами знаково-вексилологічної системи. Прапор Черкаського державного технологічного університету є його важливою культурною та історичною пам’яткою. Наявність прапора у Черкаського державного технологічного університету підкреслює персону, суб’єкт господарювання, самостійності, сприяє вихованню у співробітників і студентів взаєморозуміння, освячує єдність поколінь працівників і студентів університету.

Опис прапора: "У прямокутному полотнищі, поділеному еквіполентно і скошеному чотиридільно блакитним і білим кольорами, розкрита біла книга, обтяжена покладеним в перев’яз справа жовтим циркулем і геральдичною трояндою, вміщеною між вістрями штанг циркуля та торкаючись їх. Книга супроводжується у древковій частині полотнища білою восьмикінцевою зіркою, у кінцевій частині — жовтою восьмикінцевою зіркою. Співвідношення сторін полотнища 2:3 (ширина до довжини); висота книги становить 1/2 ширини полотнища, розмір зірок — 1/5 ширини полотнища".

Положення про прапор Черкаського державного технологічного університету схвалено на Вченій раді Черкаського державного технологічного університету, протокол № 9 від 01.07.2010 р.

 

ЗНАМЕНО ЧЕРКАСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

1ZNAMY Знамено є офіційним символом Черкаського державного технологічного університету.

Знамено Черкаського державного технологічного університету — це вексилологічно оформлений знак, що є символом гідності і належності співробітників і студентів до Черкаського державного технологічного університету. Знамено складено за певними вексилологічними правилами i виконано засобами знаково-вексилологічної системи. Знамено Черкаського державного технологічного університету є важливою культурною та історичною пам’яткою. Наявність знамена у Черкаського державного технологічного університету підкреслює персону, суб’єкт господарювання, самостійності, виховує почуття гідності у студентів, викладачів і працівників навчального закладу в зв’язку з причетністю до університету.

Опис знамена: "На правому боці темно-синього прямокутного полотнища зображення повного герба Черкаського державного технологічного університету із зміненими тинктурами символів: щит обрамований по боках золотими гілками терену з колючками, срібним листям та золотими плодами.

На зворотному боці темно-синього прямокутного полотнища срібний логотип Черкаського державного технологічного університету, що супроводжується унизу написом срібними буквами в два рядки: верхній — «ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ», нижній — «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ».

Древко знамена увінчане срібним навершям, в краплеподібну форму якого вписані основні фігури щита герба — книга, увінчана восьмикінцевою зіркою. Кромки полотнища (крім древкової) оздоблені срібною торочкою. До верхньої частини древка кріпиться срібний шнур з двома срібними китицями. Співвідношення сторін полотнища 2:3 (ширина до довжини); висота герба становить 4/5 ширини полотнища".

Положення про знамено Черкаського державного технологічного університету схвалено на Вченій раді Черкаського державного технологічного університету, протокол № 9 від 01.07.2010 р.

Авторами символіки ЧДТУ є Толкушин Олег Геннадійович,

заслужений художник України Афонін Віктор Андрійович,

Чікало Богдан Петрович.

 

 

 ГІМН ЧЕРКАСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Сл. Володимира Даника,  Муз. Лесі Рябокінь

 
В країні милій – розум свій і руки!
Неначе сонцю – небо голубе…
Юнь України йде у храм науки,
Щоб там знайти і долю, і себе.

До злетів юність, ніби пісня, лине,
А перед нею стільки тут доріг!
Здається, і професорські сивини –
Це цвіт весни на кронах гомінких.

 Приспів:    І даль безкрая, і високі злети,
І щире сяйво молодих надій!
Технологічний університете –
Ти пишний цвіт на гілці золотій!

В житті не раз нам труднощі долати,
А будні – це і гіркота, і мед.
Та кожен з нас згадає Альма-матер –
Технологічний університет!

 Приспів:    І даль безкрая, і високі злети,
І щире сяйво молодих надій!
Технологічний університете –
Ти пишний цвіт на гілці золотій!