,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Факультет інформаційних технологій і систем Кафедра статистики та прикладної математики

Кафедра статистики та прикладної математики

МАТЕМАТИЧНА СТАТИСТИКА – це  розділ математики, який займається обґрунтованим аналізом даних. Слово "СТАТИСТИКА" походить від латинського слова status –  положення, стан явищ і справ.

 

Важлива інформація для абітурієнтів, що вступають до ЧДТУ за держзамовленням на спеціальність 112 – "Статистика"

Як збільшити загальний бал при вступі на спеціальність 112 – "Статистика":

  1. Регіональний коефіцієнт РК = 1,04.
  2. Галузевий коефіцієнт ГК = 1,02 для поданих заяв з пріоритетами та 2 на спеціальність 112 – "Статистика", що є в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
  3. Сільський коефіцієнт СК = 1,05.

Наприклад, абітурієнт має конкурсний бал (КБ150, тоді його остаточний конкурсний бал становитиме:

КБ * РК * ГК  = 150 * 1,04 * 1,02 = 159,12 балів.

КБ * РК * ГК * СК = 150 * 1,04 * 1,02 * 1,05 = 167,076 балів.

 

Статистика як наука

     Спочатку термін "статистика" використовувався для кількісного опису економічного й політичного стану держави в числовій формі. І нині  діяльність державних статистичних служб цілком укладається в це визначення.

     А от сучасну математичну статистику позиціонують як розділ математики та інформатики, який розробляє методи реєстрації, опису та аналізу даних спостережень і експериментів з метою побудови ймовірнісних моделей випадкових явищ і процесів.

Детальніше про математичну статистику: https://uk.wikipedia.org/wiki/Математична_статистика.

  

     Обсяги цифрових даних зростають шаленими темпами, і до 2020 року, за прогнозами журналу Forbes, щосекунди створюватиметься на планеті близько 1,7 мегабайта нової інформації на кожну людину. 

     Робота з даними такого роду (Big Data) потребує принципово нових умінь та інструментарію, адже їх неможливо опрацьовувати за допомогою традиційних баз даних чи статистичних пакетів, неможливо подавати за допомогою стандартних програм візуалізації. Дані стали більш різнорідними. Цифровий текст, звук та відео, дані сенсорів та блогів, як правило, хаотичні, неповні та неструктуровані.

    Data Science (наука про дані) — це поєднання математичної статистики та програмування, призначене для вирішення сучасних задач IT-технологій, фінансів, оцінки ризиків.

    Високий попит на фахівців із науки про дані (Data Scientists) та статистиків пояснюється невпинно зростаючим значенням збору та оцінювання значних обсягів даних у різних сферах діяльності.

 Кафедра статистики та прикладної математики підготує висококваліфікованих, професійних, конкурентоспроможних фахівців:

бакалаврів зі спеціальності 112 - "СТАТИСТИКА" (освітня програма - "АНАЛІЗ ДАНИХ (DATA SCIENCE) ТА КОМП'ЮТЕРНА СТАТИСТИКА").

 

 

   

   Щодо затребуваності фахівців зі статистики Черкаський обласний центр зайнятості зазначає:

   "На сьогодні фактично не існує сфер діяльності людини, де б не працювали фахівці з аналізу даних — від сучасних задач IT-технологій (MachineLearning, DataMining, BigData) до економіки, фінансів, страхування, прогнозування, стратегічного планування, оцінки ризиків, медицини, фармакології, біостатистики, соціології, психології, геології, наукових досліджень з фізики, хімії, біології, генетики…

   З початку 2018 року від роботодавців Черкащини надійшло 153 вакансії статистиків, економістів-статистиків та статистиків медичних…Вакансії таких фахівців надійшли від СТОВ «АГРОКО», ТОВ «Черкасигаз», підприємств «Уманські енергетичні мережі», «Торговий дім Поляков», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги ім. Родини Симиренків» Мліївської сільської ради, КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» Черкаської обласної ради, КНП «Перша Черкаська міська лікарня» Черкаської міської ради, КНП «Канівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» та КНП «Шполянський Центр первинної медико-санітарної допомоги»". Детальніше про це: https://chk.dcz.gov.ua/novyna/na-cherkashchyni-nabuvaye-populyarnosti-odna-z-nayprestyzhnishyh-profesiy        

Хочеш $120 тис. на рік? Чому потрібно вчитися, щоб працювати з Big Data

   У журналі "Новое время" зазначається, що "фахівці з роботи з великими даними - одна з найбільш затребуваних IT-спеціальностей як у всьому світі, так і в Україні. Наприклад, в США середня зарплата такого фахівця перевищує $120 000 на рік. Потреба в таких людях набирає обертів в нашій країні.

   Це не щось абсолютно нове, що звалилося на індустрію з небес, а розвиток інструментів, які раніше використовувалися для вирішення прикладних завдань бізнесу. Їх розвитку сприяло зростання обчислювальних потужностей, що в свою чергу дозволило працювати з величезними масивами інформації…" Повний текст статті: https://techno.nv.ua/ukr/it-industry/khochesh-120-tis-na-rik-chomu-potribno-vchitisja-shchob-pratsjuvati-z-big-data-2469298.html                                               

Контакти

 

1

18006, м. Черкаси, бульвар Шевченка 460, корпус 1, кімн. 606,

тел. 51-15-91

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.