,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Про університет Безбар'єрність освіти в ЧДТУ

Безбар'єрність це ...

Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім.

Безбар’єрність – нова суспільна норма, що потребує змін у нашій свідомості, зокрема відмови від стереотипних суджень і узагальнень. Для її утвердження важливо проводити інформаційні, просвітницькі та заохочувальні заходи, які допоможуть покращити існуючу комунікативну етику.

У 2021 році була прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації.

Побудова безбар’єрного середовища повинна є одним із ключових принципів післявоєнної відбудови. 

 «Довідник безбар’єрності» - гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений за ініціативою першої леді України Олени Зеленської   у співпраці з ГО «Безбар'єрність», іншими громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Структура Довідника включає в себе розділи:

Складові безбар’єрності

Правила мови

Словник

Безбар’єрний календар

Етика взаємодії з різними людьми

Ілюстрації

У воєнний час

Взаємодія у періоди стресу

Люди з досвідом війни.Гідність. Взаємодія

Безбар'єрні події

Розділ “Складові безбар’єрності” простою та доступною мовою розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

У розділі “Правила мови” наведені та пояснені принципи безбар’єрної мови – мови, у якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до людини. 

У розділі “Словник” зібрані поняття, які некоректно вживати стосовно різних людей. Тут пропонуються варіанти, як говорити правильно і пояснюється, чому саме так. 

Розділ “Безбар’єрний календар” розповідає про важливі дати, визначні і пам’ятні дні та пояснює, як їх відзначати, та коли привітання є недоречними.

безбарimages Громадська організація «Безбар’єрність» – виконавчий партнер ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.

Після повномасштабного вторгнення Росії ще одним фокусом діяльності організації стала адвокація змін у сфері ментального здоров’я як на рівні держави, так і суспільної свідомості.

Громадська організація «Безбар’єрність» є імплементаційним партнером Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

 

Безбар’єрність — це мозаїка у масштабі всього суспільства.

Вона складається з багатьох речей: великих і маленьких.

Це і зручність наших міст, і коректне спілкування з людиною незалежно від її особистих рис, і турбота про психічне здоров’я.

Це доступна освіта, культура та працевлаштування для людей будь-якого віку.

Та усі ці напрями об’єднує головна ідея — людина у центрі.*

безимени-1

 

b_war_8  b_war_1-1-2b_war_3-1-2-scaledb_war_5-2-2-scaled

mentalhealth_1-1mentalhealth_2-1mh-17

* Матеріали ГО "Безбарєрність"

Детальніше в цій категорії: Освітня безбар'єрність »