,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Студенту Відділ студентського розвитку і культурних програм

Відділ студентського розвитку та культурних програм

Знак Відділ студ.розв.2021jpg

 

Відділ студентського розвитку та культурних программ є структурним підрозділом університету та керується у своїй діяльності Положенням про відділ студентського розвитку та культурних програм Черкаського державного технологічного університету” (затверджено Вченою радою ЧДТУ 15 квітня 2019 р., протокол №8).

 

Головними завданнями відділу є:

– забезпечення координаційного та перспективного планування роботи із органами студентського самоврядування на факультетах, гуртожитках, Студентською радою ЧДТУ;

– участь у обговореннях із студентськими радами факультетів  та гуртожитків ЧДТУ з питань організації ефективного освітнього процесу, дозвілля та спортивно-масової роботи;

– забезпечення координаційного та перспективного планування роботи зі структурними підрозділами університету;

– формування у молоді національно-світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань;

– виховання патріотизму та поваги до історичної спадщини українського народу;

– укорінення у свідомості молоді загальнолюдських моральних цінностей;

– виховання соціального оптимізму та впевненості кожного громадянина у своєму майбутньому;

– надання пропозицій щодо заохочення працівників відділу та студентів;

– формування здорового способу життя студентства.

  В університеті виховна робота здійснюється відповідно до «Концепції національно-громадянського виховання студентів у Черкаському державному технологічному університеті» (затверджено Вченою радою ЧДТУ 01 червня 2020 р., протокол №14; Наказ ЧДТУ № 150/01 від 02.06.2020 р.) та Закону України «Про вищу освіту» за основними напрямками: громадянським, патріотичним, національним, правовим, естетичним, морально-етичним, екологічним, статевим, фізичним, трудовим, світоглядним, правоохоронним.

Виховання в ЧДТУ здійснюється як під час навчального процесу, так і в позанавчальний час. Поточні питання виховної роботи в університеті вирішує Рада з організації виховної роботи в ЧДТУ.

  Суб’єктами виховного процесу в ЧДТУ є:

  -  ректор,

 -  проректор з гуманітарно-виховних питань,

 -  декани факультетів,

 -  відповідальні за виховну роботу на факультетах,

 -  завідувачі кафедр,

 -   куратори академічних груп,

 -   професорсько-викладацький склад ЧДТУ.

 -   відділ студентського розвитку та культурних програм.

  Виховання здійснюється як під час навчального процесу, так і в позанавчальний час. Виховна робота в навчальний час проводиться безпосередньо через:

– деканів факультетів;

– відповідальних за виховну роботу на факультетах;

– завідувачів кафедр (особливо – гуманітарних);

– викладачів та кураторів груп;

– студентське самоврядування.

  Роботу відділу студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ координує проректор з гуманітарно-виховних питань, професор Валентин Лазуренко. Відділ організовує та координує роботу по проведенню зі студентами різноманітних масових заходів.

Просвітницько-виховні, патріотичні, іміджеві та інші заходи, які проходять традиційно  в ЧДТУ умовно поділяються нами на три групи:

  Перша група. Це традиційні заходи, які вже є частиною нашої корпоративної культури: День університету, Дні факультетів, Фестиваль студентських талантів “Дебют першокурсника” та Фестиваль “Європа-фест”, університетський патріотичний захід «Плекаймо мир», приурочений до Міжнародного дня миру, спортивне свято “Спорт. Молодість. Краса”, День студента, Кубок ректора ЧДТУ з КВН, спортивно-патріотичне свято “Славних воїнів гідні нащадки”, День студентського спорту в ЧДТУ, День закоханих, День вишиванки, шоу-конкурс “Містер і Міс ЧДТУ”, урочисте відкриття Головної новорічної ялинки ЧДТУ на День Святого Миколая та інші. Весняна то осіння толока.  Робота Клубу цікавих зустрічей.

  Друга група: заходи державного обов’язкового проведення в освітніх закладах: День захисника України, День козацтва, День Гідності та Свободи України, Диктант національної єдності, День визволення території України від нацистських загарбників, День української писемності та мови, День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій,  День Збройних сил України, День Героїв Небесної сотні, заходи з нагоди дня народження Т. Шевченка, В. Симоненка, заходи з нагоди Дня перемоги у Другій світовій війні, заходи присвячені 100-річчю Української революції 1917 – 1921 років, День Конституції України, День Незалежності, День Прапора та інші заходи, які проводяться згідно з рекомендаційними листами Міністерства освіти і науки України.

  Третя група – це заходи іміджевого характеру, які, окрім того, що  перетворюють ЧДТУ на осередок регіонального культурно-просвітницького простору та показують рівень нашого поважного ставлення до популяризації  національної духовності та культури – ще і привертають увагу до ознайомлення із освітньою складовою нашого університету учнів шкіл регіону та їх вчителівЦе такі потужні масові регіональні заходи: Черкаський обласний Фестиваль-конкурс  юнацької творчості “Крила”; науковий пікнік “Кліматичний челендж”; День Європи в ЧДТУ; Черкаський обласний Фестиваль-конкурс “Європейський туризм на мапі Черкащини”; Черкаський обласний конкурс реклама-фест «Моя школа – найкраща!»; Обласний фестиваль робототехніки “Робофест ЧДТУ”, який започаткували на ФЕТР.

  У відділі студентського розвитку та культурних програм ЧДТУ працює практичний психолог. Для розкриття творчих здібностей студентів працює вокальна студія "Консонанс", театральна студія "Містерія", проводиться індивідуальна робота з обдарованою молоддю. 

 В ЧДТУ затверджена Стратегія розвитку закладу вищої освіти на 2019 – 2024 рр. (затверджено Вченою радою університету 21.10.2019 р., протокол № 4) в якій виписані наступні стратегічні аспекти у виховному процесі, на які спирається у своїй роботі відділ студентського розвитку та культурних програм:

  • впровадження концепції індивідуалізації культурного та фізичного розвитку студентської молоді;
  • виховання студента як високоморальної інтелігентної особистості;
  • зміцнення моралі і духовності, формування у студентської молоді національної  світоглядної позиції, почуття патріотизму та гордості за українську націю; 
  • розвиток високих естетичних уподобань та ідеалів студентства, формування у студентства демократичного, толерантного, екологічного, правового, інтелектуального, морально-духовного мислення, розвиток фізичної культури та спорту;
  • розроблення, з метою популяризації університету, PR-заходів, виготовлення рекламної продукції та атрибутики університету;
  • підтримка позитивного іміджу університету на всеукраїнському рівні і в територіальних громадах Черкаської області через реалізацію суспільно значущих іміджево-культурологічних національно-патріотичного спрямування проектів, серед яких – іміджевий проект “Живи! Вчись! Працюй на Черкащині!”; Фестиваль-конкурс юнацької творчості “Крила” тощо;
  • постійне поліпшення процесу формування творчої активності та самодіяльності студентської молоді через підтримку культурно-масової роботи, художньої самодіяльності, клубів за інтересами, інформаційно-освітньої роботи, сприяння участі студентів у різного роду культурологічних програмах.

 Організація виховного процесу в ЧДТУ ґрунтується на принципах виховання свідомого громадянина. В університеті навчають не лише людину якоїсь конкретної професії, а тут, разом з тим – творять громадянина і патріота України.