Ви тут: ЧДТУ Факультет інформаційних технологій і систем Новини Науковий марафон ЧДТУ - кафедра інформаційних технологій проектування
Вівторок, 21 березня 2017 00:35

Науковий марафон ЧДТУ - кафедра інформаційних технологій проектування

itp

Кафедра інформаційних технологій проектування запрошує відвідати організовані нею заходи в рамках днів Наукового марафону ЧДТУ!

Власні наукові досягнення та плани будуть демонструватися 28 березня 2017 року в кінозалі І корпусу з 10-00.

Нагадаємо, що кафедра інформаційних технологій проектування створена в Черкаському державному технологічному університеті з 1 червня 2007 р. За своїм призначенням кафедра є випусковою.

З 2007 по 2014 р. кафедру очолював д.т.н., професор Снитюк В.Є.

З вересня 2014 р. завідуючим кафедри є професор, д.т.н. Златкін А.А.

Кафедра проводить підготовку фахівців галузі знань 12 «Інформаційні технології» за освітнім рівнем «бакалавр» спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» за освітньою програмою «Інформаційні технології проектування»; освітнім рівнем «магістр» за освітньою програмою «Інформаційні технології проектування» та «Управління ІТ-проектами» (готується) (загальна ліцензія складає 50 осіб).

Науково-педагогічний склад кафедри: д.т.н., професор Златкін А.А., д.т.н., професор Прокопенко Т.О., професор Колесніков К.В., к.т.н., доцент Кравченко О.В., к.т.н., ст. викладач Сіпко О.М., к.т.н., асистент Єгорова О.В., ст.викладач, помічник декана ФІТІС Карапетян А.Р.

В аспірантурі за фахом 05.13.06 «Інформаційні технології» навчалися 6 аспірантів денної форми навчання кафедри інформаційних технологій проектування, серед яких 5 захистили кандидатську дисертацію, а ще одна підготована до захисту.

На кафедрі створено лабораторію мережних систем автоматизованого проектування та комп’ютерний клас, оснащений сучасними проектно-розрахунковими програмами машинобудівного спрямування. Лекційні аудиторії обладнані відеопроекторами для наочності викладання лекційного матеріалу.

Колектив кафедри проводить науково-дослідну роботу за такими напрямами: «Технології прийняття рішень умовах невизначеності» (наук. керівник проф. Снитюк В.Є., Сіпко О.М.); «Еволюційні моделі та методи аналізу даних» (Снитюк В.Є., Єгорова О.В.); «Моделі та методи пошуку оптимального маршруту пакетів даних в мережах адаптивної маршрутизації даних» (проф. Колесніков К.В.), «Мультиагентні та еволюційні технології розв’язання високорозмірних задач» (проф. Колесніков К.В.), «Управління проектами в ІТ галузі» (проф. Прокопенко Т.О.). У рамках НДР підготовлено 11 магістерських робіт у 2012-2016 рр.; надруковано 78 наукових праць, захищено три кандидатських дисертації (Кравченко О.В., Сіпко О.М. та Єгорова О.В.) та підготовлено до захисту 06.04.2017 р. дисертаційне дослідження ст. викл. Карапетян А.Р.

Викладачі кафедри є авторами семи підручників і посібників з грифом Міністерства освіти і науки України: «Прогнозування. Моделі, методи, алгоритми» (2008р.); «Основи мережевих технологій» (2011р.); «Интеллектуальное управление оцениванием знаний» (2013 р.); «Основи конструктивно-технологічної побудови спеціалізованих ЕОМ» (2011р.); «Сполучені мережі: Практикум» (2013 р.), «Комп’ютерні мережі : Практикум» (2013р.), «Моделирование и прогнозирование процессов на рынке недвижимости» (2014р.).

Розробки, які впроваджено у 2016 році за межами ВНЗ :

1. Програма Evolution – оптимізації фітнес-функції, ст.викладач Карапетян А.Р.;

2. Програма прогнозування надійності дискретних компонентів, доцент Кравченко О.В.;

3. Програмний продукт «Прогноз», доцент Кравченко О.В.;

4. Програмний продукт складання розкладу проведення занять в Черкаському iнституті пожежної безпеки iм. Героiв Чорнобиля, ст.викладач Сіпко О.М;

5. Програма «Stock&BuyIMS», асист. Єгорова О.В.

Колектив кафедри брав безпосередню участь в організації та проведенні біенналє Міжнародної науково-практичної конференції «Обчислювальний інтелект» (2011, 2013, 2015 рр. та готується 2017).

Кафедра інформаційних технологій проектування співпрацює в рамках наукової та навчально-методичної робіт з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Харківським національним університетом радіоелектроніки, Вінницьким національним технічним університетом та ін.

Наявність висококваліфікованого професорсько-викладацького складу та матеріально-технічної бази, попиту на ІТ-спеціалістів для автоматизованих інформаційних систем України, органів самоврядування, підприємств різних галузей виробництва є головною передумовою для подальшого розвитку та розбудови кафедри.

Девізом викладачів кафедри є підготовка фахівця, що зможе не тільки використати отримані знання, але й удосконалювати свій професійний рівень в залежності від потреб ринку праці.