,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

П'ятниця, 08 липня 2016 10:43

Всеукраїнська акція протесту профспілок проти політики підвищення цін і тарифів.

Більш ніж 50 тисяч представників профспілкових організацій, трудових колективів, простих громадян зі всіх регіонів України зібрали 6 липня у Києві Всеукраїнський марш протесту і пікетування та мітинги біля Кабінету Міністрів і Верховної Ради України у зв’язку з шоковим підвищенням ціни на газ і комунальних тарифів.

 Ця масова акція протесту профспілок відбувалась у відповідь на заклик та вимогу членів профспілок, всіх людей праці та згідно з рішенням, прийнятим 23 червня на ІІ засіданні Ради Федерації профспілок України. Тоді була опрацьована спільна позиція профспілок стосовно шокового підвищення цін на газ і тарифів ЖКГ для населення, а також визначено план дій по захисту працюючих громадян. Зокрема, Рада ФПУ прийняла рішення, яким було передбачено проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок проти політики підвищення цін і тарифів.

При цьому профспілки наголошують: мова йде не тільки про зниження цін та тарифів, але, в першу чергу, про підвищення рівня зарплат та соціальних стандартів. Як варіант пом’якшення цінового удару через зростання доходів населення, зокрема, підвищення мінімальної зарплати, пенсії та приведення їх у відповідальність до закону про прожитковий мінімум – тобто потрібно вдвічі підвищити мінімальні соціальні стандарти, щоб не допустити зниження життєвого рівня. Також профспілки пропонують інший, так званий комбінований варіант вирішення цього питання – часткове підвищення зарплати і одночасне зменшення ціни на газ.

Учасники акції зібрались, щоб висловити категоричний протест проти шокового зростання ціни на газ для населення, тарифів на гарячу воду та опалення, задекларованого підвищення тарифів на електроенергію та холодну воду, проти державної політики «шокової терапії», яка проводиться за рахунок простих людей і вимагали кардинального підвищення зарплат і пенсій. Головне гасло під яким пройщов марш – «ЄВРОПЕЙСЬКИМ ЦІНАМ – ЄВРОПЕЙСЬКУ ЗАРПЛАТУ!».

 В акції протесту брали участь і активісти первинної профспілкової організації Черкаського державного технологічного університету.

Учасники Всеукраїнського маршу протесту затвердили текст Резолюції та вручили її представникам Кабінету Міністрів та Верховної Ради України:

РЕЗОЛЮЦІЯ

Ми, учасники Всеукраїнського маршу протесту – представники профспілкових організацій і трудових колективів України, від імені 8 мільйонів працюючих, ветеранів праці, студентства, висловлюємо категоричний протест у зв’язку із шоковим підвищенням ціни на природний газ, електроенергію, яке спричинило двократне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги для населення та поставило більшість сімей на межу виживання.

За останні два роки ціни зросли у рази, інфляція вже перевищила 180%, в той час як гарантована державою мінімальна зарплата збільшилась лише на 19%, а купівельна спроможність заробітних плат робітників, селян, вчителів, медиків, ветеранських пенсій  навпаки, скоротилась більш ніж на третину.

Власники підприємств і торгових ринків роблять вигляд, нібито не вони завели в «тінь» майже половину економіки, сховали третину зарплати від сплати податків та ЄСВ, довели трудові заробітки до рівня милостині, а Пенсійних фонд – фактично до банкрутства.  Отримавши економію в                          80 мільярдів гривень від зниження ЄСВ до 22 %, вони за півроку так нічого і не зробили для відчутної детінізації доходів мільйонів  нелегальних та безправних працівників.

 

Уряд для захисту від цінового шоку пропонує нам прийти за субсидією, кошти для якої беруться з податків – тобто з наших же зарплат. Напевне така державна допомога є доцільною для пенсіонерів, інвалідів, безробітних, багатодітних сімей, але аж ніяк для працюючих людей.

Якщо не буде підвищено заробітні плати, за субсидією прийде абсолютна більшість працюючих. Це – повернення в минуле, до радянського «соцзабезу», що неприпустимо  для країни, яка стала на шлях ринкових реформ і європейської інтеграції. 

Працьовитий Український народ повинен жити з власної праці з гідною зарплатою, а не   подачками.

Заявляємо, що політика розширення субсидування не знаходить підтримки серед працюючих, породжує утриманські настрої у суспільстві,  приховування доходів, провокує тінізацію трудових відносин. Таке рішення вимагатиме подальшого збільшення державних видатків на субсидії, а відтак –  посилення податкового пресу на легальну економіку і працівників.

Тому професійні спілки, основним завданням та обов’язком яких є соціальний захист, не мають права бездіяльно спостерігати за порушенням гарантованих Основним Законом держави прав працюючих заробити власною працею на гідне життя.

Висловлюємо рішучий протест проти шоку цін і тарифів без компенсуючого підвищення зарплат.  Люди не можуть і не хочуть працювати задарма. Вимагаємо від Парламенту і Уряду України не допустити утвердження в країні соціальної зрівнялівки!

Ми об’єднались, щоб заявити про нашу спільну позицію, донести її до відома української громади та закликати владу невідкладно відреагувати на ситуацію, що склалася.

УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО МАРШУ ПРОТЕСТУ ВИМАГАЮТЬ

від Уряду та Верховної Ради України:

-         невідкладно провести справедливу реформу оплати праці;

-         встановити з 1 жовтня гарантовану мінімальну заробітну плату на рівні економічно обґрунтованого, обрахованого у фактичних цінах  прожиткового мінімуму – 3 тис. гривень, відповідно підвищити пенсії та стипендії;

від власників підприємств та роботодавцівнегайно:

-         з 1 серпня ц.р. підвищити заробітні плати працівникам не менш ніж на 15%, у тому числі за рахунок багатомільярдної економії від зниження державою удвічі розміру сплати єдиного соціального внеску, компенсувати втрати від знецінення зарплат через дорожнечу;

-         провести консультації з профспілковими комітетами і розпочати приведення частки заробітної плати у затратах на виробництво продукції до рівня європейських країн – не менше 25-30 відсотків.

від народних депутатів:

-         до завершення поточної сесії Верховної Ради України заслухати звіт Уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо обґрунтованості підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги, достатності запропонованих Урядом заходів соціального захисту населення;

-         прийняти необхідні закони для недопущення зниження життєвого рівня громадян.

ЗАЯВЛЯЄМО, що у разі нереагування на наші вимоги профспілки вдадуться до більш жорстоких дій, аж до страйку, згідно з гарантіями, закріпленими статтею 44 Конституції України.

 

http://www.fpsu.org.ua/news/61-nasha-borotba/10519-aktsiya-profspilok-pidvishchennya-tsin-i-tarifiv-ne-mozhe-buti-bez-zrostannya-trudovikh-dokhodiv