Ви тут: ЧДТУ Профком Оголошення, звітність та новини Спікер Парламенту вручив Грамоту Верховної Ради України голові профкому ЧДТУ Василю Загородньому
Понеділок, 27 листопада 2023 14:48

23 листопада 2023 року спікер Парламенту України Руслан Стефанчук нагородив відзнаками Верховної Ради України науковців, лікарів і волонтерів, поміж яких завідувач кафедри фізичного виховання та здоров’я людини Черкаського державного технологічного університету, кандидат медичних наук, голова первинної профспілкової організації ЧДТУ Василь Загородній.

У приміщенні Верховної Ради України Руслан Стефанчук урочисто вручив Василю Володимировичу Грамоту Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом.

Водночас спікер Парламенту привітав усіх присутніх та висловив вдячність кожному за звитяжну працю на благо України.

– Держава відзначає й поважає тих співгромадян, які роблять дуже багато для нашої спільної перемоги, – наголосив Голова Верховної Ради України. – Важливо, щоб у такий час люди відчували причетність до спільної перемоги завдяки своїй праці, а їхні заслуги були відмічені з боку державних органів.

Довідково:

Завідувач кафедри фізичного виховання та здоров'я людини Черкаського державного технологічного університету, кандидат медичних наук, голова профспілкового комітету ЧДТУ Василь Загородній у 1983 році закінчив Київський медичний інститут ім. О.О. Богомольця, отримавши повну вищу освіту за спеціальністю гігієна, санітарія, епідеміологія, здобув кваліфікацію лікаря гігієніста, епідеміолога.

Розпочав свою трудову діяльність у 1983 році санітарним лікарем з комунальної гігієни в Черкаській обласній санепідстанції. З 1995 року по 1997 рік працював заступником головного державного санітарного лікаря Черкаської області, а з 1997 року по 2015 рік – головним державним санітарним лікарем м.Черкаси. Протягом 2008-2011 років навчався в аспірантурі Київського медичного університету імені Олександра Богомольця заочної форми підготовки.

У 2011 році у спеціалізованій вченій раді при Київському медичному університеті захистив дисертацію на тему «Гігієнічне обґрунтування заходів з управління якістю атмосферного повітря на основі оцінки ризиків для здоров'я населення» на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.02.01 гігієна та професійна патологія (науковий керівник – доктор медичних наук, член кореспондент НАМН України, професор Яворовський О.П.).

Результати наукових досліджень та висновків дисертації Василя Загороднього були використані Київським проектним інститутом «ДІПРОМІСТО» при розробці Генерального плану міста Черкаси.

3 2015 року Василь Загородній працює завідувачем кафедри фізичного виховання здоров'я людини Черкаського державного технологічного університету. За час його роботи на цій посаді спортивні команди ЧДТУ виборюють тільки І та ІІ місця у загальнокомандному заліку Універсіади Черкаської області серед вищих навчальних закладів типу: академії, університети, інститути.

Автор та співавтор понад 80 публікацій, зокрема наукових праць, опублікованих у вітчизняних фахових виданнях. Співавтор двох навчальних та двох навчально-методичних посібників.

Поряд з основною роботою завідувача кафедри Василь Загородній проводить активну громадську роботу: голова первинної профспілкової організації ЧДТУ; член Президії Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України; голова Координаційної ради з питань фізичної культури та спорту при закладах вищої освіти Черкаської області; член Черкаського обласного відділу Національного олімпійського комітету.

Василь Загородній знаний громадський діяч Черкащини, має чітку і принципову державницьку позицію. Займає активну проукраїнську позицію у боротьбі з сучасним гібридним інформаційним проросійським фронтом, свою правдиву історію, культуру, відстоюючи право нашої нації на ментальність без фальші та ідеологічних нашарувань.

З початку повномасштабної російсько-української війни Василь Загородній бере активну участь у волонтерській діяльності для зміцнення обороноздатності країни, надання гуманітарної допомоги та підтримки вимушених переселенців. Брав безпосередню участь облаштуванні й оснащені комунікаційним обладнанням укриттів університету. Як керівник первинної профспілкової організації ЧДТУ Василь Загородній підтримує всі волонтерські та патріотичні заходи.