Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ пошанували ювіляра Миколу Бушина
Понеділок, 12 березня 2018 18:36

У ЧДТУ пошанували ювіляра Миколу Бушина

12 березня 2018 року в Черкаському державному технологічному університеті відбулася Перша регіональна історико-краєзнавча конференція «Персоналістичний вимір історії Черкащини», присвячена 80-річчю з дня народження доктора історичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Миколи Бушина.

На початку зустрічі модератор заходу,  проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету, доктор історичних наук, професор кафедри історії України та суспільних дисциплін Лазуренко Валентин Миколайович, надав можливість гостям, колегам, друзям, учасникам конференції привітати Миколу Івановича з ювілеєм та висловити найщиріші побажання з нагоди визначної події.

Всі фотографії можна переглянути на Flickr

Хочу побажати Миколі Івановичу, насамперед, міцного здоров’я і наснаги, аби передати важливі знання молодому поколінню та сприяти формуванню державної думки серед молоді. Хто може зробити це краще, аніж людина, яка прожила життя та здобула певну мудрість і досвід,  – зазначиву вітальному слові ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор та вручив ювіляру Почесну грамоту від навчального закладу за вагомий внесок у вивчення історії України, популяризацію культурно-історичної спадщини Черкащини, потужну просвітницьку роботу та з нагоди 80-ти річчя від дня народження.

Долучився до привітань заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Волошин.

− Шановний Миколо Івановичу, Ви справді щаслива людина, адже Ви маєте свою наукову школу, можете  пишатися своїми випускниками, вихованцями, творчими здобутками − це дійсно щастя. Бажаю вам міцного здоров’я, родинного затишку і задоволення від кожного дня, − наголосив Ігор Волошин.

За дорученням міського голови міста Черкаси Анатолія Бондаренка, Ігор Володимирович нагородив Миколу Бушина Медаллю за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток міста та з нагоди відзначення ювілею.

− Всі ми народжуємося звичайними людьми, а ким ми стаємо залежить від нашої витримки, від того, наскільки ми віддані своїй справі та державі. Ви народилися простою людиною, а стали героєм нашого часу. Дякуємо Вам за це. Сьогодні є з кого брати приклад нашій молоді. Рівняючись на Вас, ми виховаємо справжніх патріотів, майбутніх творців і розбудовників нашої демократичної, незалежної України, − запевнила заступник начальника Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валентина Ткаченко.

До найщиріших привітань на адресу ювіляра долучилися: голова Черкаського обкому Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак; доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, член президії Національної спілки краєзнавців України Олександр Гуржій; проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Сергій Корновенко; доктор історичних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Земзюліна; кандидат історичних наук, доцент, директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко; учений секретар Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Яніна Діденко; кандидат історичних наук, доцент, представник Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Андрій Томіленко;  доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Перехрест; доктор історичних наук, професор кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Оксана Драч; доктор історичних наук, доцент, професор кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лариса Синявська; декан факультету харчових технологій і сфери обслуговування ЧДТУ, доктор економічних наук, професор Лариса Чепурда та завідувачі кафедр факультету.

Завідувач кафедри історії України та суспільних дисциплін Черкаського державного технологічного університету, кандидат історичних наук, доцент Ірина Стадник виступила перед аудиторією з доповіддю на тему: «Особистість в історії України: Микола Іванович Бушин (до 80-річчя з дня народження доктора історичних наук, професора, багаторічного завідувача кафедри історії України ЧДТУ)», у якій окреслила багатий життєвий та професійний шлях Миколи Івановича Бушина.