,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Протягом двох днів у ЧДТУ панував аромат кави
Понеділок, 27 листопада 2017 16:29

Протягом двох днів у ЧДТУ панував аромат кави

Протягом двох днів у ЧДТУ панував аромат кави

Цікавий, пізнавальний, насичений, унікальний, смачний, запашний ІІІ міський «КАВАФЕСТ», що проходив у Черкаському державному технологічному університеті два дні поспіль, залишив по собі неймовірні враження, позитивні емоції, нові знайомства, корисні знання та, звичайно ж, присмак кави.

-       Головна відмінність ІІІ міського фестивалю – додався ще один день унікальної події, щоб якомога більше людей, які працюють, у свій вихідний день могли відвідати майстер-класи, лекції, скуштувати смачної кави та подивитися на змагання найкращих бариста Черкащини, – наголошує шеф-бариста мережі скандинавських кафе Fika і Reikartz hotel group, сертифікований суддя і бариста Specialty Coffee Association of Europe Валентин Павлюк.

Відтак, учасники та гості фестивалю мали унікальну нагоду відвідати найрізноманітніші майстер-класи, серед яких:  приготування смачної кави у домашніх умовах від шеф-бариста мережі скандинавських кафе Fika і Reikartz hotel group Валентина Павлюка, «Приготування кави на піску» від Олега Ковтунова, власника Street Café; «Виготовлення букетів крокусів з цукерками та троянд з цукерками» та майстер-клас «Виготовлення орхідей, півоній та лілій із цукрової мастики» від автора та ведучого програми «Кулінарія від Андрія» Андрія Крижанівського, «Творчість у кольорах та з ароматом кави» від черкаських народних майстрів; приготування вишуканих страв від концепт-кухаря мережі ресторанів Reikartz Жан-Луї Дюжера. Крім цього, бажаючі могли змагатися під час пізнавальних лекцій: «Приготування кави у пуровері» від бариста кав’ярні Cult Coffe Тетяни Шаповал,  «Приготування кави в аеропресі» від призера чемпіонату України 2016, співвласника кав’ярні «Білий кролик» Романа Тараненка, «Приготування кави в джезві» від власника кав’ярні Cult Coffe Олексія Харитонова.

В основній конкурсній програмі фестивалю «Битва бариста-2017» за звання кращого змагалися дев’ять відчайдушних кавомайстрів: Тетяна Шаповал від кав’ярні Cult Coffee; Марина Колесник від мережі скандинавських кафе «Fika»; Валерій Василевський від кав’ярні «Kaffa»; Володимир Плахтієнко від ресторану «Чайка»; Руслан Пташник від кафе «BOTANICA»; Ольга Шаповал від кав’ярні-пекарні «Франсya»; Іван Стемблер від кафе ф'южн-кухні «Food Planet»; Гелена Радванська та Євгеній Ничипоренко від casual cafe Nice2meetU.

Відповідно до оцінок неупередженого журі до фіналу вийшли: Тетяна Шаповал (кав’ярня CultCoffee (ТРЦ Depot); Марина Колесник (скандинавське кафе «Fika»); Валерій Василевський (кав’ярня «Kaffa») та Гелена Радванська (Nice2meetU casual cafe). А за підсумками фінальної боротьби «Битва бариста-2017» звання найкращий бариста року отримала Тетяна Шаповал, яка представляла кав’ярню Cult Coffee. На другому місці - Марина Колесник з мережі скандинавських кафе «Fika», а почесне третє місце посів студент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Валерій Василевський, який зараз працює у кав’ярні «Kaffa». Всі учасники конкурсу отримали призи від спонсорів фестивалю. Протягом місяця перед початком фестивалю студенти-шанувальники кави відвідували кав’ярні міста у якості незалежних експертів. За результатами студентських вподобань переможцем конкурсу «Найкраща кав’ярня міста-2017: студентська версія» став заклад із ф'южн-кухнею «Food Planet». Нагороду переможцю вручила голова студентської ради ЧДТУ та Черкаської області каденції 2016-2017 року Альона Бойко.

 За підсумками презентації-конкурсу «Десерт до кави», у якому взяли участь студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа», місця розподілилися наступним чином: І місце – група ГРС-56 («Sweet Hot-dog»), ІІ місце – група ГРС-61 («Малина під снігом»), ІІІ місце – група ГРС-72 («Італійська спокуса»), IV місце – група ГРС-45 («Повітряна насолода»), місце – група ГРС-62 («Лимонна ніжність»), VІ місце – група ГРС-57 («Солодка мрія»). Групи-учасники були нагороджені цінними призами від спонсорів «КАВАФЕСТУ».


Цього дня організатори фестивалю не могли обійти увагою наймолодшого бариста Черкас, який завзято готував капучино відповідно до всіх професійних вимог та стандартів. Одинадцятирічний Богдан Каялієв, юний представник кав’ярні «Kaffa» також отримав нагороду від спонсорів фестивалю.

Світ кави надзвичайно різноманітний і багатогранний: у кожному аспекті кавового виробництва, в кожній філіжанці кави існує своя культура, особлива наука. Світ кави – це величезний світ, який неможливо описати одним словом, - підкреслює суддя конкурсу «Битва бариста - 2017» Валентин Павлюк.

А ідейник ІІІ міського фестивалю «КАВАФЕСТ» декан факультету харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ Лариса Чепурда не збирається зупинятися на досягнутому і вже почала розмірковувати про те, чим дивувати місто та область наступного року.

Цьогорічний «КАВАФЕСТ» важко уявити без підтримки спонсорів:

мережа скандинавських кафе Fika; боулінг Lucky Strike; офіційний дистриб’ютор Nestle Professional в Черкаському регіоні; квест-кімната «Єнот»; кондитерський цех «Ласуня»; кав’ярня Cult Coffee; ТОВ «Ходак» (морозиво «Рудь») – генеральний директор Володимир Ходак; магазин «М’ясний дім» - директор Олена Тригубчук; Лавка Черкаського Патріота – власник Сергій Кузляєв; керуючий директор лаунж-паті бару «Гараж» та співвласник кав’ярні «КавоМол» Дмитро Гусєв; Дім Кави – директор Ірина Коломієць; офіційний представник ТМ Якобс в Черкаській області приватний підприємець Роман Бердник; кав’ярні «Каффа» - власник Артем Самоліченко, кав’ярня «Фабрика кави» - директор Олексійй Лозин; ведучий та автор програми «Кулінарія від Андрія» Андрій Крижанівський; ДП «Зееландія» - офіційний представник в м.Черкаси Костянтин Гензар.