Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ тривають тренінги «Активних громадян»
П'ятниця, 27 січня 2017 10:06

У ЧДТУ тривають тренінги «Активних громадян»

Команда активних громадян продовжує навчальну подорож річкою, яка стає все більш стрімкою та повноводною. Сьогодні в рамках семінару-практикуму по Програмі Ради «Активні громадяни» учасники набували вмінь та практичних навичок ефективного ведення діалогу. В процесі виконання вправ багато говорили про припущення та стереотипи, про силу запитань та значення зворотного зв’язку. Активні громадяни вчились слухати на трьох рівнях, розмежовувати факти та емоції, і, найголовніше, за словами бачити зміст.

Корабель активних громадян зайшов до порту «Ми разом – активна громада». В рамках опрацювання цього модулю учасники семінару-практикуму сформулювали своє розуміння поняття громади, шукали зв’язки між локальною та глобальною громадою, набували вмінь визначати «вузькі місця» в громадах, визначали коло повноважень та власні можливості щодо дій у напрямі сталого розвитку. В процесі картування громади учасники створювали спільні візуальні схеми своєї місцевої громади, відмічали на ній ділянки, що викликають занепокоєння, позитивні місця, місця, що потребують особливої уваги тощо. У такий інтерактивний спосіб групи, на які були розділені учасники Програми, продемонстрували своє бачення ситуації в громаді, вказали на проблеми та водночас уже знаходили шляхи їх вирішення.  Далі команда активних громадян рухалась «Щаблями влади» - глибока вправа, що стимулювала учасників до мислення щодо питання влади і нерівності. В цілому день був наповнений змістовними завданнями, оригінальними способами їх вирішення, системними висновками та позитивними емоціями. Учасники виявляли не лише зацікавленість в Програмі, а й продемонстрували свою готовність до змін у своїх локальних громадах!

Галерея зображень