Ви тут: ЧДТУ Новини 25 річниця всеукраїнського референдуму
Четвер, 01 грудня 2016 10:59

25 річниця всеукраїнського референдуму

25 років тому у цей день, 1 грудня, відбувся всеукраїнський  референдум, що став одним із головних етапів того тернистого шляху, яким наша країна йшла до Незалежності.

1 грудня 1991 року, в один день із першими виборами президента України, відбувся Всеукраїнський референдум. На нього було винесено лише одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?».

Понад 90% із 32 мільйонів громадян України,  що взяли участь у референдумі, сказали «Так» незалежності країни. Результати референдуму остаточно підтвердили: український народ хоче мати свою самостійну державу. Так на геополітичній карті світу постала нова самостійна держава – Україна. Уже 2 грудня 1991 року незалежність України була визнана Польщею та Канадою, а пізніше – і всією світовою спільнотою.

Референдум довів реальну спроможність українського народу самостійно вирішувати найважливіші питання суспільного та державного життя. Це волевиявлення українців ознаменувало шлях до створення Суверенної Соборної Української Держави і  розбудови в ній демократичного суспільства.