,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Національний антарктичний науковий центр про випускника ЧДТУ: Вперше полярник здобув ступінь магістра прямо на «Вернадському»
Четвер, 08 лютого 2024 11:08

Національний антарктичний науковий центр про випускника ЧДТУ: Вперше полярник здобув ступінь магістра прямо на «Вернадському»

Національний антарктичний науковий центр про випускника ЧДТУ: Вперше полярник здобув ступінь магістра прямо на «Вернадському»

Вперше в історії українських антарктичних експедицій наш полярник захистив наукову роботу прямо зі станції «Академік Вернадський», йдеться на офіційному сайті Національного антарктичного наукового центру. Це геофізик 28-ї УАЕ Андрій Олефір, який в Антарктиці завершив отримання другої магістерської освіти.

Першу освіту зимівник здобув за спеціальністю «Гірництво» у НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського». Там же почав навчання в аспірантурі, проводячи дослідження за тими ж науковими напрямами, за якими нині працює на станції: вивчення магнітного поля Землі та геолокації.

– У цій сфері я займаюся розробкою контрольновимірювального обладнання, маю оригінальні патенти із застосування акустичних і сейсмоакустичних методів контролю. Виготовлення таких приладів потребує використання найновітніших технологій і найсучасніших станків, оригінальних матеріалів і нетрадиційних технічних рішень. Саме це обумовило необхідність додатково опанувати магістерський курс щодо сучасних технологій виробництва й обробки матеріалів у Черкаському державному технологічному університеті, – пояснив Андрій.

Тема його роботи стосувалася акустичного контролю процесів фрезерування, свердління та буріння як різновидів контрольованого та керованого руйнування. Частину досліджень, а саме з експериментального буріння порід, геофізик провів безпосередньо в Антарктиці, адже важливо було випробувати запропоновані ним рішення в особливих умовах.

У підсумку Андрій на відмінно захистив магістерську роботу онлайн прямо з «Академіка Вернадського». Отримані ним результати дозволять удосконалити процеси обробки матеріалів різанням у машинобудуванні та можуть бути використані для будівництва літаків, суден, геологічних досліджень, видобутку корисних копалин тощо.

Вітаємо Андрія з таким важливим досягненням і радіємо, що нині Інтернет-зв’язок на українській станції дає змогу ставати магістрами навіть в Антарктиці. Тепер чекаємо на перших докторів філософії та наук!