,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини На кафедрі харчових технологій ЧДТУ стейкхолдер провів відкриту лекцію та майстер-клас сомельє «Wine Hunters»
Понеділок, 20 листопада 2023 10:06

На кафедрі харчових технологій ЧДТУ стейкхолдер провів відкриту лекцію та майстер-клас сомельє «Wine Hunters»

На кафедрі харчових технологій ЧДТУ стейкхолдер провів відкриту лекцію та майстер-клас сомельє «Wine Hunters»

Продовжуючи багаторічну традицію співпраці зі стейкхолдерами, кафедра харчових технологій Черкаського державного технологічного університету повсякчас надає своїм студентам найактуальнішу та найцікавішу інформацію з фахових дисциплін. Така робота спрямована на формування висококваліфікованих затребуваних технологів-харчовиків, які після завершення курсу навчання мають ґрунтовну фахову підготовку зі спеціальності 181 «Харчові технології».

16 листопада 2023 року на запрошення завідувачки кафедри харчових технологій Ірини Осипенкової кафедру відвідав Віктор Журавльов  досвідчений сомельє із багаторічним стажем, член Асоціації Сомельє України, який представляє мережу виномаркетів «OKWINE».

Стейкхолдер провів відкриту лекцію з основ роботи сомельє, а також відповідний майстер-клас «Wine Hunters». Під час лекції студенти ознайомилися із цікавими особливостями технології виробництва високоякісних вин різних країн світу та культурою їх відповідального споживання. 

Зокрема, студенти дізнались, які країни є лідерами у виготовленні якісних марочних вин та як регіон тієї чи іншої країни або рельєф місцевості впливає на смак та аромат вин. До речі, відповідно до термінології виноробів найкращі властивості вина передаються словом «аромат», а ось слово «запах» характеризує недоліки, які притаманні виготовленому вину.

Також студенти почули, які значення температури подачі вина є оптимальними для вин різних видів, які існують види бочок та деревинної сировини для їх виготовлення і як це впливає на якість вин, а також почули багато іншої цікавої інформації.

Виявляється, навіть форма бокала суттєво впливає на розкриття смаку та аромату вина при його дегустації. Цікаво, що язик людини має різні зони, які найкраще адаптовані для відчуття різних смаків: солодких, кислих, гірких тощо. І форма бокала впливає на те, на які зони язика в першу чергу потрапляє вино при його куштуванні. 

Тут не можливо не згадати, що такий еволюційний підхід до винайдення найкращих форм бокалів повністю відповідає одному із законів розвитку техніки та технології, а саме «Закону Узгодження». Це, своєю чергою, показало студентам наскільки необхідно для сучасного фахівця знати не лише основи своєї справи, а й вміти бачити і знаходити можливості для удосконалення технології навіть у дрібничках, а також вміти бачити вирішувану проблему системно.

На майстер-класі студенти мали змогу потренуватись у визначенні характерних властивостей безалкогольних і алкогольних вин під керівництвом досвідченого сомельє. Відкрита лекція і майстер-клас вийшли дуже цікавими та пізнавальними для слухачів, а сам захід залишив приємні спогади. 

До речі, відеоролик із заходу, який був розміщений на сторінці кафедри харчових технологій ЧДТУ в соціальній мережі Tik-Tok, лише за першу добу набрав 135 тисяч переглядів та 19 тисяч уподобань, що свідчить про актуальність і високий рівень поданої стейкхолдером інформації.

Студенти та викладачі кафедри харчових технологій ЧДТУ висловлюють вдячність Віктору Журавльову за цікаву та змістовну лекцію та гостинно запрошують майбутніх абітурієнтів на навчання.