,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху
Понеділок, 20 листопада 2023 10:59

У ЧДТУ пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху

У ЧДТУ пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху

13-19 листопада 2023 року в Україні проходив другий етап Тижня безпеки дорожнього руху, у межах якого, традиційно, відбулися різноманітні заходи на національному та місцевих рівнях, присвячених безпеці на автошляхах. 

Майже 19,8 тис. ДТП з постраждалими та загиблими сталося в Україні за 10 місяців 2023р., повідомив перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції України Олексій Білошицький на круглому столі з нагоди початку проведення ІІ етапу Тижня безпеки дорожнього руху в Україні, який відбувся в Пресцентрі Укрінформу.

– За 10 місяців 2023 року сталося 19 743 ДТП з травмованими і загиблими. Це на понад 3% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. У цих ДТП загинули 2 492 особи, це на 4% менше, отримали травми 24 774 особи, на 1,5% менше… На жаль, внаслідок ДТП 155 дітей загинули за 10 місяців цього року і 3 993 дитини отримали травми, – зазначив Білошицький.

За його словами, 41% ДТП сталися через перевищення безпечної та встановленої швидкості руху, 23% – через порушення правил маневрування, 9% – через порушення правил проїзду перехресть, 6% – порушення правил проїзду пішохідних переходів, майже 5% – недотримання дистанції і керування у стані сп’яніння (за матеріалами, опублікованими на фейсбук-сторінці урядової організації Тиждень безпеки дорожнього руху).

Викладачі секції безпеки життєдіяльності кафедри геодезії, землеустрою, будівельних конструкцій та безпеки життєдіяльності Черкаського державного технологічного університету взяли активну участь у заходах до Тижня безпеки дорожнього руху. Зокрема проводились тематичні лекції, де розглядались питання: фактори, що призводять до ДТП (рейтинг причин); спостереження за рухом транспорта за допомогою дронів та камер відеоспостереження; нововведення в правилах дорожнього руху України; психологічні причини небезпечного поводження водіїв; правила безпеки руху в темну пору доби.

Також відбулася екскурсія до черкаського відділення  «Біофарма-Плазма» в межах акції «Здай кров – врятуй життя».

Тиждень безпеки дорожнього руху проходить в ЧДТУ щорічно з 2015 року, і за цей час став «рідним» для секції безпеки життєдіяльності, адже актуалізація питань безпеки на автошляхах зменшує відсоток травм у житті.