Ви тут: ЧДТУ Новини 15 серпня – День археолога
Понеділок, 15 серпня 2022 12:05

15 серпня – День археолога

Щорічно, 15 серпня відповідно до  Указу Президента від 6 серпня 2008 року, археологи відзначають свій професійний день.

Археологія – важлива наука, оскільки саме її фахівці вивчають минуле людства. Мета цієї професії – розуміння історії культури та відновлення минулого, оскільки основний принцип – будь-яка діяльність людини залишає сліди.

Сьогодні завдяки археологам ми маємо можливість пізнавати та вивчати наше минуле, нашу історію, глибше розкривати навколишній світ.

Археологи – це ті люди, для яких, насамперед, відкривається сенс нашого минулого матеріального буття і справжня цінність нашої спільної української історичної спадщини. Нині історію намагаються трактувати по-різному, намагаються «переписувати», «переглядати», проливати на неї світло або відводити в тінь, але факти завжди залишаються фактами. Їх марно підробляти або ховати, спотворювати або заплутувати, оскільки час усе розставляє по своїх місцях, які й виявляє археолог.

Принагідно, колектив Черкаського державного технологічного університету  вітає науковців кафедри історії та права ЧДТУ, на чолі з Іриною Стадник, студентів-істориків, майбутніх музеєзнавців та експертів культурно-історичних цінностей, які нерідко беруть участь у археологічних розкопках нашого краю, та всіх, хто цікавиться історичними знахідками, дослідженнями артефактів, переймається збереженням та популяризацією археологічної спадщини.  Продовжуйте відкривати такий особливий, сповнений яскравого розмаїття і цікавинок світ наших далеких-близьких предків, світ, який лежить в основі сучасності, світ, який доводить багатий спадок України!