Ви тут: ЧДТУ Новини Про Історичну правду як базис українського державотворення говорив професор ЧДТУ Валентин Лазуренко на міжнародній конференції
П'ятниця, 15 листопада 2019 10:05

Доктор історичних наук, професор, проректор  з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко взяв активну участь у роботі ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційний простір. Українські реалії: у пошуках історичної правди», що проходила 13 листопада у Києві у Міжнародному культурному центрі «Сяйво».

Упродовж події учасники зібрання – провідні науковці, фахівці інформаційної сфери, журналісти, громадські діячі з різних країн обговорювали питання суспільної ролі і місії журналіста, дотримання та трансформації журналістських стандартів в умовах гібридної війни, а також розглядали проблематику історичної пропаганди і правди історії, зокрема історичної правди як базису українського державотворення.

У своєму виступі професор Валентин Лазуренко приділив увагу  висвітленню сучасного процесу пошуків крипти великого державотворця України, гетьмана Богдана Хмельницького. Окрім інформаційної складової, у своїй промові доктор історичних наук звернувся до знаних людей в українському інформаційному просторі з проханням системно висвітлювати у всеукраїнських та міжнародних ЗМІ процес проведення сучасного етапу дослідження (ініційовані ГО “Великий Льох”), які проходять в  Іллінській церві в Суботові (Чигиринський район, Черкаська область), направлені на пошук можливої крипти великого українця, яка знаходиться, за сучасними даними геофізиків, під церквою. Принагідно, Валентин Лазуренко презентував аудиторії авторську книгу про пошук крипти гетьмана Богдана Хмельницького.

Організаторами ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційний простір. Українські реалії: у пошуках історичної правди» виступили: Національна академія наук вищої освіти України, Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Міжнародний культурний центр «Сяйво», Всеукраїнська асоціація політичних наук, Конфедерація журналістських організацій України, Асоціація українських редакторів.