Ви тут: ЧДТУ Новини Промислові дизайнери ЧДТУ влаштували майстер-клас з паперової пластики для старшокласників
П'ятниця, 15 листопада 2019 11:59

Промислові дизайнери Черкаського державного технологічного університету активно розвивають співпрацю з навчальними закладами Черкас, зокрема з Черкаським колегіумом «Берегиня». Відтак, 13 листопада на кафедрі дизайну факультету комп’ютеризованих технологій машинобудування та дизайну ЧДТУ відбувся майстер-клас «Роль паперової пластики у підготовці дизайнерів за освітньою програмою «Промисловий дизайн» за участю старшокласників колегіуму «Берегиня». Майстер-клас організував та провів кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету Олександр Луговський у спеціалізованій макетній майстерні.

Сьогодні широке залучення комп'ютерних технологій у всі сфери людської діяльності значною мірою впливає і на підходи та методи підготовки фахівців. Сучасні дизайнери також активно використовують у своїй проектній діяльності такий високотехнологічний інструмент як комп’ютер. Але освоєння комп’ютерної грамоти студентом-дизайнером починається із речей, які, на перший погляд, не мають до цього жодного стосунку. Так, наприклад, розвиток просторової уяви, за усіма класичними канонами, починається із виконання графічних робіт та експериментів із макетними матеріалами. У нашому випадку – на початковій стадії підготовки дизайнера доцільно виконання завдань наростаючої складності із паперу. Цикли таких вправ носять узагальнену назву «паперова пластика». Саме про особливості виконання таких завдань і йшла мова на проведеному майстер-класі.