,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Голова профкому ЧДТУ взяла участь у засіданні Ради вищої школи ЦК Профспілки
Четвер, 08 листопада 2018 12:53

Голова профкому ЧДТУ взяла участь у засіданні Ради вищої школи ЦК Профспілки

Голова профкому ЧДТУ взяла участь у засіданні Ради вищої школи ЦК Профспілки

7 листопада 2018 року у Києві відбулося розширене засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, на якому голови профкомів провідних закладів вищої освіти з усієї України, члени ради обговорили актуальні питання у сфері вищої освіти. Голова первинної профспілкової організації Черкаського державного технологічного університету Наталія Гончарова також була учасником цієї події.

В заході взяли участь Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, заступники Голови Профспілки – Сергій Романюк, Ольга Чабанюк.

Голова Ради вищої школи Володимир Цвих задав діловий тон розмови і окреслив питання розгляду. Так, для обговорення запропоновано проект Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік», проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження формули розподілу обсягу видатків загального фонду державного бюджету між закладами вищої освіти на підготовку кадрів на умовах державного замовлення та забезпечення діяльності їх баз практики».

У вступному слові Голова Профспілки Георгій Труханов коротко поінформував учасників про стан освітнього законодавства та виклики, які сьогодні стоять перед вищою школою, та які кроки мають бути зроблені для поліпшення ситуації.

Зокрема, він підкреслив, що реформування освіти та науки в Україні відбувається попри брак фінансування. Якщо у середній освіті є певні зрушення, то в реформуванні вищої школи наразі відсутні якісні зміни. Прийняті, на перший погляд, прогресивні закони у сфері освіти, але ці законодавчі документи самі по собі нічого не варті, адже самі учасники навчального процесу не бачать можливостей імплементації цих законів і практики їх застосування.  

За словами Георгія Труханова, вища освіта сьогодні формує капітал держави і значною мірою відповідає за суспільний розвиток, який цим людським капіталом здійснюється. Тому бюджетом країни, в місцевих бюджетах на 2019 рік мають бути передбачені усі необхідні видатки на освіту, необхідні для забезпечення виплат заробітних плат педагогічним та науково-педагогічним працівникам і стипендій для студентства.

Заступник Голови Сергій Романюк ознайомив аудиторію із бюджетом освіти, який був закладений у головний кошторис країни та позицією Профспілки щодо нього.

Заступник міністра Володимир Ковтунець поінформував про застосування нових механізмів щодо фінансування вищої освіти та формулу розподілу обсягу видатків загального фонду держбюджету між закладами вищої освіти. Зокрема заступник міністра зазначив, що одним з багатьох факторів, за якими в майбутньому буде призначатись фінансування навчального закладу, є здійснення наукової діяльності в університетах, наявність у викладачів закладу публікацій, що індексуються в таких науково-метричних базах, як SCOPUS. В майбутньому МОНУ збільшуватиме фінансування тих закладів освіти, куди подаватимуть заяви на вступ абітурієнти з найвищими балами зовнішнього незалежного оцінювання.

Далі спілкування з головами профкомів ВНЗ продовжилося у форматі «питання-відповідь». Зокрема розмова йшла переважно про непрості перемовини профільного міністерства з мінфіном щодо підняття заробітних плат науково-педагогічних працівників, потребу у зміні системи оплати праці, питання штатних розписів вишів та їх затвердження, діяльність технікумів і коледжів та передача їх на фінансування місцевими бюджетами, стипендіальне забезпечення студентів тощо.

Насамкінець роботи Рада вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України прийняла постанову щодо подальших кроків стосовно захисту прав і гарантій працівників вищої освіти, молоді, яка навчається, та відстоювання потреб освітньої галузі у державному бюджеті країни на 2019 рік.