Ви тут: ЧДТУ Новини Пам’ятка громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь
П'ятниця, 22 червня 2018 11:43

Громадяни України, які збираються відвідати Російську Федерацію або Республіку Білорусь, повинні пам’ятати, що під час перебування за кордоном вони залишаються під правовим захистом своєї держави – України.

У випадку посягань спецслужб або правоохоронних органів Росії (ФСБ, МВС тощо) та Білорусі (КДБ, МВС тощо) на здоров’я і свободу громадян України й членів їх сімей з метою залучення до розвідувально-підривної діяльності проти України в РФ або РБ та Служба безпеки України гарантують захист і допомогу.

Підставою для звернення до Дипломатичного представництва чи Консульської установи України в РФ або РБ та Служби безпеки України є:

Затримання;

Негуманне поводження;

Фізичний та психологічний тиск на особу з боку спецслужб правоохоронних органів РФ або РБ та окремих осіб;

Спроба вербування іноземними спецслужбами для проведення розвідувально-підривної діяльності на шкоду Україні;

Опитування з метою збору інформації про ситуацію в Україні.

Згідно ч.2 ст.111 КК України «Державна зрада» громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності,, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно звернувся до СБ України.

Громадянам України після виїзду за кордон рекомендується стати на консульський облік у країні перебування з метою отримання допомоги від Дипломатичної чи Консульської установи України при порушенні їхніх прав.

Гаряча лінія Консульського відділу Посольства України в РФ

+7 919 768 77 96

Гаряча лінія Консульського відділу Посольства України в РБ

+ 375 17 283 19 58