,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ відбувся Форум майбутнього «Вчись, працюй, живи на Черкащині!»
Понеділок, 21 травня 2018 11:21

У ЧДТУ відбувся Форум майбутнього «Вчись, працюй, живи на Черкащині!»

У ЧДТУ відбувся Форум майбутнього «Вчись, працюй, живи на Черкащині!»

18 травня у Черкаському державному технологічному університеті відбулася унікальна подія – Форум майбутнього Черкащини «Вчись, працюй, живи на Черкащині!», якому передував проведений наприкінці минулого року в ПК «Дружба народів» регіональний круглий стіл на тему: «Професійна освіта як основа збереження кадрового потенціалу та економічного зростання Черкаської області».

 

Форум майбутнього Черкащини ставив за мету ознайомлення учнів старших класів шкіл та студентів навчальних закладів із сучасними реальними можливостями підприємців Черкащини щодо надання добре оплачуваного першого робочого місця, визначення особливих потреб ринку праці Черкащини в сучасних умовах, підвищення престижу роботодавців, напрацювання «дорожньої карти» розвитку регіону, зокрема й кроків щодо запровадження принципів дуальної освіти в навчальних закладах і на підприємствах нашого регіону. Відтак, на Площі Знань ЧДТУ зібралися представники обласної та міської влади, обласного об’єднання організацій роботодавців, обласної профспілки, обласної служби зайнятості, регіональної ради підприємців області, громадські організації, керівники навчальних закладів, зокрема й профтехосвіти, вишів, роботодавці, студенти, старшокласники та всі бажаючі ознайомитися із можливостями працевлаштування в регіоні.

 

Всі фотографії можна переглянути на Flickr

 

Черкаський державний технологічний університет, залучаючись підтримкою влади, роботодавців та навчальних закладів, прагне продемонструвати, що в Черкасах та області є робочі місця, якісна освіта, комфортні умови праці та проживання, − наголосив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор. − Дякую колегам та гостям, які підтримали ініціативу проведення форуму. Спільними зусиллями ми зробимо Черкащину провідним регіоном України.

 

Перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль передав вітання учасникам форуму від голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка та звернувся з промовою до численної аудиторії.

− Сьогодні ЧДТУ зініціював захід, на якому ми бачимо поєднання пропозицій від профтехосвіти, вищих навчальних закладів та роботодавців, – зазначив Віталій Володимирович. – Ми добре усвідомлюємо, що наша держава буде сильною тоді, коли створюватимемо нові робочі місця з гідною зарплатнею, а також відповідною соціальною інфраструктурою. Обласна влада нині тісно співпрацює з підприємцями, адже реальних результатів можна досягти лише об’єднавши зусилля. Сьогодні є можливість запропонувати випускникам шкіл якісні знання та місця їх практичної реалізації.

 

Від міської влади Черкас  до учасників заходу звернувся директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов.

− Тішуся, що заклади професійної технічної освіти мають за честь сьогодні представити свої знання і вміння громаді, адже з кожним роком вони відіграють все важливішу роль у системі освіти міста Черкаси, – зазначив Сергій Воронов.

 

Зі свого боку голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко наголосив на важливості відновлення економіки країни, зокрема економіки Черкащини.

Сьогодні важливість відновлення економіки нагальна, і ми бачимо вже перші успіхи, які демонструють оживлення економіки. Необхідно відповідально підходити до аналізу потреб ринку, аби надати людям можливість працювати вдома, на Черкащині. Вірю в те, що випускники знайдуть гідне місце праці і піднімуть економіку нашої держави, – запевнив Петро Шевченко.

 

Заступник голови Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Олександр Луговський також звернув увагу на значний попит на фахівців технічних спеціальностей на ринку праці.

– Черкаське обласне обєднання організацій роботодавців охоче підтримало ініціативу Черкаського державного технологічного університету, – зауважив Олександр Луговський. – Наразі ми відчуваємо величезну потребу кадрів технічних спеціальностей. Сьогодні нам вкрай необхідно, щоб творчі знання та енергія були направлені на виробництво, задля ефективного результату.

 

Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, звертаючись до молоді, зазначив, що будувати свою кар’єру необхідно на Батьківщині, а служба зайнятості, у свою чергу, подбає про становлення особистості як висококваліфікованого фахівця, допоможе обрати професійний шлях або здобути нову професію, підвищити кваліфікацію, підібрати роботу відповідно до покликання, професійних зацікавлень та уподобань.

Наше завдання сьогодні полягає в тому, щоб навчити молодих людей фаховим умінням, щоб вони, завершивши навчання в закладі, були працевлаштовані на робочі місця, і водночас – створити максимально комфортні умови для підприємців, які б мали змогу платити гідну заробітну плату своїм працівникам. А в громадян, щоб був стимул працювати в Україні, а не за кордоном, – наголосив під час виступу Григорій Дендемарченко.

 

Цього дня на Площі Знань ЧДТУ старшокласники мали змогу побачити презентацію освітніх закладів і підприємств у форматі виставки, а студенти навчальних закладів – експозиції роботодавців, сучасні можливості підприємців Черкащини створення гідних умов праці та надання добре оплачуваного першого робочого місця. На локаціях Наукового пікніка Черкаського державного технологічного університету всі бажаючі могли ознайомитись із перспективами і здобутками факультетів, кафедр та окремих спеціальностей ЧДТУ, дізнатися умови вступу на відповідні спеціальності та напрямки підготовки, поспілкуватися зі студентами та викладачами у неформальній атмосфері.

 

До того ж, на Площі Знань ЧДТУ діяв Профорієнтаційний майданчик, де можна було пройти експрес-діагностику щодо визначення власних професійних намірів та знайти відповіді на питання: як обрати майбутній фах, успішно працевлаштуватися на перше робоче місце, побудувати кар’єру. З актуальними вакансіями міського центру зайнятості була нагода ознайомитися в Центрі працевлаштування та кар’єри, який діє на базі навчального закладу.

 

Водночас на Форумі майбутнього Черкащини розгорнувся дискусійний майданчик на тему: «Як зберегти молодих фахівців із робітничих та інженерних спеціальностей – випускників навчальних закладів Черкащини від виїзду на роботу за кордон». У дискусії з виступами взяли участь: директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак; директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов, заступник голови Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців Олександр Луговський та голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко.

 

Кожен виступ спонукав до живого обговорення, щирого висловлення думок, надання пропозицій, пошуку шляхів вирішення нагальних питань. Дискусійна тематика переважно стосувалася ситуації на ринку праці, перспектив впровадження дуальної освіти в навчальних закладах регіону, обговорювалася розробка «Дорожньої карти» соціально-економічного розвитку Черкащини та визначалися критерії, за якими оцінюється «престиж» роботодавців на місцевому ринку праці.

 

Відтак, учасники Форуму майбутнього Черкащини «Вчись, працюй, живи на Черкащині!» визначили за необхідне: підвищення престижу місцевих роботодавців у суспільстві в частині створення належних умов праці, кар’єрного зростання та гідної зарплати для молоді; визначення шляхів вирішення основних проблем ринку праці Черкащини в сучасних умовах; вироблення реальних кроків в напрямку запровадження принципів дуальної освіти в освітніх закладах і на підприємствах Черкаської області.

Із метою протидії наслідкам конкуренції на міжнародному ринку праці та ринку освітніх послуг, а також для захисту основ економічної стабільності регіону – професійної освіти та вітчизняного роботодавця – учасники Форуму вирішили:

• Закликати керівництво професійно-технічних, вищих навчальних закладів області й керівників регіональних виробничо-промислових підприємств та організацій до налагодження тісної співпраці в частині осучаснення навчальних планів і підготовки молодих спеціалістів за запитами роботодавців, що відповідають сучасним технологіям виробництва.

• Запропонувати органам виконавчої влади та місцевого самоврядування в межах профорієнтаційної роботи спільно з громадськими організаціями та бізнес-асоціаціями, асоціацією роботодавців і представниками підприємництва провести широку соціально-інформаційну кампанію з популяризації інженерно-технічних спеціальностей і робітничих професій за запитами роботодавців регіону.

• Доручити Оргкомітету Форуму передати резолюцію органам державної влади і місцевого самоврядування.

 

Нагадуємо, що Форум організовано за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, Черкаської міської ради, Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців, Черкаської обласної ради ректорів, директорів I –IV рівнів акредитації, Федерації профспілок Черкаської області, Черкаського державного технологічного університету, регіональної ради підприємців, ГС «Агенції підтримки підприємництва та інвестицій», Черкаського обласного центру зайнятості.