,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Студент ЧДТУ посів призове місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт
Понеділок, 07 травня 2018 12:34

Студент ЧДТУ посів призове місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

Студент ЧДТУ посів призове місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

26 квітня у актовій залі Харківського національного університету радіоелектроніки відбулося урочисте закриття ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Організатори та партнери заходу підбили підсумки конкурсу та нагородили юних науковців, роботи яких стали кращими за оцінкою конкурсних комісій.

Студент кафедри радіотехніки, телекомунікційних і робототехнічних систем Черкаського державного технологічного університету Назарій Романченко виборов ІІІ місце за презентацію проекту «Система віддаленого метеорологічного спостереження для передачі і обробки даних в реальному часі», науковий керівник – завідувач кафедри радіотехніки, телекомунікційних і робототехнічних систем доктор технічних наук, професор Палагін Володимир Васильович.

Розробка даної системи відноситься до сучасних систем автономного віддаленого контролю (remote control) і надає широкі можливості щодо створення системи аналізу та автоматизації метеорологічних досліджень, що в цілому призводить до оптимізації витрат і підвищення якості збору та обробки даних. Розробка системи базується на впровадженні сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій, зокрема відомих як Internet of Things (IoT)  - Інтернет речей.

Розробка проекту полягає у запровадженні методів та конструктивних рішень взаємодії автономної системи контролю та моніторингу середовища з можливістю безпровідної передачі параметрів на веб-ресурси в реальному часі з подальшою статистичною обробкою і візуалізацією даних.

Завдяки універсальності запропонованих рішень, даний проект може успішно використовуватися в самих різноманітних напрямках людської діяльності. Зокрема, метеорологічні служби, служби оповіщення і контролю параметрів навколишнього середовища, включаючи екологічний і промисловий контроль, контроль водних середовищ з обмеженим доступом, екстрене оповіщення. Проект може бути реалізований для локального (або глобального, в залежності від покриття) автономного інформування про забруднення атмосфери (наприклад, в містах), наявність радіаційних викидів тощо.

Вітаємо переможця і бажаємо подальших успіхів.