,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ відбувся семінар «Застосування Прикладного Аналiзу Поведiнки у роботi з дiтьми з порушеннями розвитку. Практичнi аспекти»
Четвер, 26 квітня 2018 15:10

У ЧДТУ відбувся семінар «Застосування Прикладного Аналiзу Поведiнки у роботi з дiтьми з порушеннями розвитку. Практичнi аспекти»

У ЧДТУ відбувся семінар «Застосування Прикладного Аналiзу Поведiнки у роботi з дiтьми з порушеннями розвитку. Практичнi аспекти»

25 квітня кафедра соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету, яку очолює кандидат економічних наук, доцент Інна Журба, організувала семінар «Застосування Прикладного Аналiзу Поведiнки у роботi з дiтьми з порушеннями розвитку. Практичнi аспекти»

Насамперед, такий захід був корисним для практикуючих психологів, які працюють з дітьми з порушенням розвитку; освітян, які працюють з дітьми з порушенням розвитку та особливими освітніми потребами; студентів спеціальностей «Соціальна робота», «Соціальне забезпечення», «Соціальна педагогіка», «Корекційна педагогіка»; батьків дітей з порушенням розвитку; представників корекційних центрів та інших зацікавлених осіб.
Керівник ГО «Центр АВА-терапii»,  практикуючий аbа-терапiст, корекцiйний педагог, аспiрантка Iнституту психологiї iм.С.Г. Костюка НАПН України Олена Цимбаленко під час свого виступу торкнулася речей, які мало обговорюються, замовчуються, словом, вважаються дещо табуйованими. Загалом спікер семінару розповідала про питання, на яких добре знається, які особисто випробувала на практиці та успішно застосовує в роботі.

-         Закони поведінки працюють для будь-якого віку та для всіх живих істот, - наголосила під час виступу Олена Цимбаленко.

Програма семінару була надзвичайно цікавою і насиченою, зокрема розглядалися основнi засади методу АВА; визначення соціально-значущих цiлей та створення ефективної корекцiйної програми; використання принципiв АВА для корекцiї небажаної та навчання соцiально прийнятної поведінки; робота з формування та розвитку мовлення i продуктивного мислення у дiтей з аутизмом, РАС та iншими порушеннями розвитку; робота з сiм'ями, що виховують дiтей з порушеннями розвитку.

        - Доля звела мене з чудовими дітьми, які мислять відмінно від мене. Але вони дуже світлі та дуже емоційні і майже стали для мене друзями. Я хочу дізнатися про них більше, дізнатися, як зробити мою роботу волонтера професійною та безпечною для них, – поділилася думками учасниця семінару, координатор волонтерської мережі Cherkasy Volunteer Community FSU Ксенія Лоза. 

Після кожного питання учасники семінару мали змогу перевірити своє розуміння інформації, розглядаючи конкретні приклади, а Олена Цимбаленко підкріплювала всі відповіді більш ґрунтовними поясненнями.

Загалом, всі присутні мали чудову нагоду не лише збагатитися знаннями, а й поділитися досвідом та отримати задоволення від спілкування та нових знайомств.

-         Знання ніколи не бувають зайвими. І знаючи, як працює той чи інший метод, ти можеш використати його в роботі з певною дитиною чи групою дітей. Звісно, універсального методу не існує. Тому: пошук, постійне навчання, застосування! А микафедра соціального забезпечення ЧДТУзі свого боку сприятимемо більшій кількості семінарів і ознайомленню з різними методиками і методами роботи підсумувала організатор заходузавідувач кафедри соціального забезпечення Інна Журба.