,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ пройшов майстер-клас з усного галузевого перекладу
П'ятниця, 13 квітня 2018 11:41

У ЧДТУ пройшов майстер-клас з усного галузевого перекладу

У ЧДТУ пройшов майстер-клас з усного галузевого перекладу

Продовженням циклу відкритих занять, започаткованих на лінгвістичному факультеті  Черкаського державного технологічного університету вмежах Тижня романо-германської філології та перекладу,став майстер-клас з усного галузевого перекладу.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри романо-германської філології та перекладу ЧДТУ Марина Орлова провела цікаве практичне заняття зі студентами 5 курсу групи МНП-35 спеціальності «Германські мови та літератури (переклад включно)».

Під час майстер-класу студенти набували та вдосконалювали навички усного послідовного перекладу, розглянули особливості діяльності перекладача за умови здійснення послідовного перекладу, зокрема, в ході виконання практичної перекладацької діяльності,аналізувалися труднощі та  бар'єри перекладу, а саме:швидкий темп мовлення, неправильна вимова доповідача, прецизійна лексика (числівники, географічні назви й імена).

Крім цього, акцентувалася увага на методах та способах професійного послідовного перекладу (перефраз, узагальнення, вилучення, використання готових кліше). Студенти розглянули та обговорилитипові помилки перекладача: немотивовані вилучення, семантична та стилістична незв'язність.

Не лишилися поза увагою і вміння працювати з аудиторією чи співрозмовником, аналізувалися аспекти невербальної комунікації, а саме – зоровий  контакт з аудиторією,або з усіма учасниками переговорів,  міміка, жестикуляція та їх відповідність.