,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Вікриттям Спеціалізованої навчальної аудиторії музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей в ЧДТУ розпочавсь Тиждень історії, краєзнавства та музеєзнавства
Понеділок, 19 лютого 2018 17:17

Вікриттям Спеціалізованої навчальної аудиторії музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей в ЧДТУ розпочавсь Тиждень історії, краєзнавства та музеєзнавства

Вікриттям Спеціалізованої навчальної аудиторії музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей в ЧДТУ розпочавсь Тиждень історії, краєзнавства та музеєзнавства

Сьогодні в Черкаському державному технологічному університеті розпочався Тиждень історії, краєзнавства та музеєзнавства, який триватиме з 19 до 23 лютого. Протягом тижня в ЧДТУ відбуватиметься низка цікавих заходів: перегляд фільму «Кіборги» та спілкування із захисниками Донецького аеропорту,  круглі столи, презентація наукового посібника, зустріч з відомим археологом, день Черкаського обласного краєзнавчого музею в ЧДТУ та підписання угоди про співпрацю.

Першим заходом в межах Тижня історії, краєзнавства та музеєзнавства стало урочисте відкриття Спеціалізованої навчальної аудиторії музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей на кафедрі історії України та суспільних дисциплін.

–      Такий захід в стінах Черкаського державного технологічного університету не є випадковим, адже кожен студент, незважаючи на те, яку спеціальність обрав, вивчає історію і культуру, долучається до українських традицій та обрядів, – наголосила завідувач кафедри історії України та суспільних дисциплін Ірина Стадник.

На урочистий захід завітали викладачі, студенти, декани, працівники університету та почесні гості.

–      Дуже приємно, що наш університет розвивається та стверджує державність нашої країни. Хто, як не історики, формують патріотичний дух наших студентів, адже, всім відома істина «Хто добре знає своє минуле – має майбутнє» – зазначив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор.

Кафедра історії України та суспільних дисциплін ЧДТУ є складовою частиною молодого, але потужного факультету харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ.

–      Сьогодні ми відкриваємо спеціалізовану аудиторію музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей не випадково, адже в цьому навчальному році розпочато підготовку фахівців за освітньою програмою музеєзнавство та експертиза культурно-історичних цінностей, яка має прикладний характер. У нас чудова лабораторна база, яку можна використовувати для експертизи історико-культурних цінностей, а щойно ви стали свідками розширення матеріально-технічної бази за цією спеціальністю, – наголосила декан факультету харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ Лариса Чепурда.

Почесний гість заходу – заступник міського голови м. Черкаси Ігор Волошин привітав усіх з початком Тижня історії, краєзнавства та музеєзнавства від імені мера міста Черкаси, депутатського корпусу та виконавчого комітету.

–      Маю за честь бути в стінах Черкаського державного технологічного університету на відкритті Спеціалізованої аудиторії музеєзнавства та експертизи історико-культурних цінностей, адже я теж за освітою є істориком. Дуже приємно буде затриматися і роздивитися всі представлені стенди та артефакти, – зазначив Ігор Волошин.

Невід`ємною частиною нової аудиторії стала експозиція артефактів, значний внесок до якої зробив студент ЧДТУ Максим Щербина. Максим, який захоплюється історією та займається археологічними дослідженнями Черкащини, вирішив передати частину пам`яток зі своєї колекції рідному університету.

Завершився урочистий захід переглядом короткометражної стрічки  «Таємниці мого міста.Староста», у якій роль Остафія Дашкевича виконав міський голова м. Черкаси Анатолій Бондаренко.