Ви тут: ЧДТУ Новини Лінгвістичний факультет ЧДТУ яскраво відзначив Свято Гарбуза
Вівторок, 31 жовтня 2017 15:51

Лінгвістичний факультет ЧДТУ яскраво відзначив Свято Гарбуза

Сьогодні на лінгвістичному факультеті Черкаського державного технологічного університету панував піднесений святковий настрій: студенти вражали яскравими креативними костюмами, столи ломилися від власноруч приготованих смаколиків, а очі розбігалися від розмаїття декорацій та прикрас. Цього дня всі зібралися, аби привітати прекрасну пору року  - осінь, висловити щиру пошану щедрій красуні, яка завжди була шанованою в народі та відзначити веселе Свято Гарбуза, який посідає особливе місце в кошику гостинців осені.

Сьогодні похмурого холодного осіннього дня ви зробили справжнє свято, розфарбувавши світ яскравими помаранчевими кольорами та випромінюючи тепло своїми чудовими щирими посмішками, - наголосив у вітальному слові виконуючий обов’язки ректора ЧДТУ Олег Григор.

Цікаво, що перші гарбузи потрапили до України з далекої Персії, а зараз вони вважаються традиційно українськими. А ще в англомовних країнах відзначають свято, яке має певне відношення до гарбуза – «Переддень усіх святих» або «Хеллоуін», що означає святий вечір (holy evening) і виникло воно багато століть тому в Ірландії і Шотландії. За повір’ям, стародавні друїди, схиляючись перед богами і силами природи, відзначали закінчення осені і початок зими в останню ніч жовтня, коли сонце відступало перед силами темряви.

Дякуючи нашим студентам, ми долучилися до такого дійства, яке багато років святкується у всьому світі, а останнім часом набуває популярності і в Україні, - зазначила завідувач кафедри романо-германської філології та перекладу Зоя Іванівна Кучер. - Люди, які вивчають іноземну мову, ніяк  не могли оминути це свято, оскільки воно сягає корінням ще часів кельтської історії і, звичайно, пов’язане з німецькою мовою, англомовними і франкомовними країнами. Тому, коли ми вчимо мову та переклад, ми в жодному разі не можемо залишитися поза культурою, адже ми отримуємо фонові знання і це допомагає нам перекладати величезний пласт безеквівалентної лексики, яка існує в кожній культурі. Я щиро сподіваюся, що наше Свято Гарбуза буде об’єднувати нас, збагачувати нашу історію, робити нас єдиними на основі нашої культури, мови, традицій. А якщо слідувати віруванням стародавніх кельтів, які поділяли рік на холодну пору року і теплу, то відсьогодні розпочинається холодна пора.

Відповідно до історичних відомостей, давні слов'яни-язичники називали ніч з 31 жовтня на 1 листопада «Велесовою ніччю». Велесова ніч вважалася порою великої сили, коли духи прежків і тих, що мають народитися у майбутньому, стають одним цілим, єднаючись з обома світами, зі стихіями та їхньою міццю. Слов'яни ставили гарбузи зі свічками, своєрідні «гарбузи-ліхтарі», біля хати, як обереги.

У свою чергу, завідувач кафедри прикладної лінгвістики  Ігор Валентинович Лімборський переконаний, що ані безстрашних студентів, ані хоробрих викладачів Черкаського державного технологічного університету  нічим не злякати.

Today’s holiday is holiday of jokes, love and joy! - запевнив присутніх Ігор Лімборський.

Відтак, аби цей особливий день, який поєднав Свято Гарбуза, Велесове свято та Хеллоуін надовго запам’ятався, студенти лінгвістичного факультету ретельно готувалися до цієї події: малювали газети, куховарили, оздоблювали гарбузи, створювали костюми, оформляли святкові столи та приміщення.

Тому, згідно із рішенням шанованого журі, до складу якого входили завідувач кафедри  РГФП Зоя Іванівна Кучер, завідувач кафедри прикладної лінгвістики  Ігор Валентинович Лімборський, помічник декана з виховної роботи лінгвістичного факультету Тетяна Вікторівна Редчиць, відповідальна за виховну роботу на кафедрі прикладної лінгвістики Олена Володимирівна Зозуля та олова студради ЛФ Анастасія Піскова, були визначені переможці у трьох номінаціях.

Отже, відзнаки на Святі Гарбуза отримали:

Гребенюк Наталія найстрашніший костюм,

Група НП 45 найстрашніша газета.

У номінації «найстрашніший стіл» третє місце посіла група НП -55, на другому місці – група ПЛ-51 і перше місце дісталося групі ПЛ-71.