Ви тут: ЧДТУ Новини 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників
П'ятниця, 27 жовтня 2017 14:34

28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня відзначається  День визволення України від фашистських загарбників

Цей день було засновано згідно з указом Президента «Про День визволення України від фашистських загарбників»  від 20 жовтня 2009 року «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

День визволення України від фашистських загарбників  відзначається в нашій державі щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

У ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

Цього дня традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

Сьогодні хочеться пригадати імена наших співвітчизників, які своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини, усіма силами, нерідко ціною власного життя, наближали день звільнення України від фашистської окупації.