Ви тут: ЧДТУ Новини 14 жовтня – День українського козацтва
П'ятниця, 13 жовтня 2017 12:00

14 жовтня – День українського козацтва

Щороку  14 жовтня, відповідно до Указу Президента України від 07 серпня 1999 року № 966/99, відзначається День українського козацтва.

Святкування Дня українського козацтва символічно збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, адже з давніх-давен Богородиця вважається покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.

Свято українського козацтва встановлено, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.

Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Козацтво творило нашу історію, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Щиро вітаємо козаків і козачок Черкаського державного технологічного університету  зі святом!

Переглянути фотоальбом у flickr