Ви тут: ЧДТУ Новини Сьогодні у межах Наукового марафону ЧДТУ відбувся День кафедри «Спеціалізованих комп’ютерних систем»
Четвер, 13 квітня 2017 15:44

У наш час спеціалізовані комп'ютерні системи (СКС) призначені для вирішення конкретних задач у проблемно-орієнтованих системах, які широко використовуються в галузі аеронавігації, промисловості, будівельної та космічної техніки, робототехнічних комплексах, медицині, побутовій техніці тощо. Перспектива розповсюдження СКС обумовлена високими результатами, які нині досягнуті в мікро- та нанотехнологіях.

Сьогодні кафедра«Спеціалізованих комп’ютерних систем»Черкаського державного технологічного університету, яку вже понад десять років очолює професор Валентина Максимівна Лукашенко, здійснює високваліфіковану підготовку фахівців заспеціальністю123 «Комп’ютерна інженерія»зіспеціалізацією«Спеціалізовані  комп'ютерні системи»та новою спеціальністю 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»зіспеціалізацією  «Комп’ютерно-інтегровані технологічні процеси і виробництва».

Студенти, які досконало вивчають «Спеціалізовані комп’ютерні системи» представили свої творчі науково-технічні досягнення на спеціально обладнаній виставці, аби всі бажаючі могли ретельно розглянути діючі макети інструментів, прилади, програмні рішення, познайомитися зі вже запатентованими винаходами тощо. Юні винахідники охоче ділилися принципами роботи того чи іншого приладу, розповідали про етапи втілення  їхніх ідей та перспективи їх розвитку.

Аби не марнувати час перед презентацією кафедри, всі бажаючи мали змогу взяти участь у веселій вікторині на знання спеціалізованих комп’ютерних систем та пройти цікавий тест «Вимірювання швидкості слухової та зорової реакції людини».

Окрім, власне, інформативної та пізнавальної презентації кафедри  «Спеціалізованих комп’ютерних систем», окрему увагу приділили новій спеціальності - «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Зважаючи на швидкий розвиток оборонної промисловості, неабиякої актуальності у нашій державі набирає саме ця спеціальність.

Кафедра  «Спеціалізованих комп’ютерних систем» співпрацює не лише з відомими підприємствами України, такими якІнститут електрозварювання імені Євгена Патона, а й досить ефективно розширює міжнародні зв’язки. Наприклад, у межах науково-дослідної роботи здійснюється співпраця з фірмою LIMO, (м. Дортмунд, Німеччина), а викладачі та студенти мають змогу стажуватися та навчатися закордоном відповідно до двосторонньої угоди «Erasmus+».

Сьогодні студент 3 курсу групи СКС-147, Владислав Чичужко, який отримав грант на навчання протягом 1 семестру (5 місяців) у Шауляйському університеті у Литві, скористався нагодою Великодніх канікул, аби відвідати свою родину та поділитися набутим досвідом із викладачами та студентами.

Владислав Чичужко англійською мовою представив змістовну відеодоповідь про оптимізацію процесу дешифрування методами Цезаря та Віженера.

Після презентації Владислава, студенти 1-5 курсів доповідали про сучасні розробки в області спеціалізованих комп’ютерних систем.

У межах Днів студентської науки були представлені наступні доповіді:

1.      «Радіомодеми для систем телеметрії» Рудик Т.Л.( гр. МСКС-1607 ), Кер. проф. Лукашенко В.М.

2.      «Дослідження пристроїв автоматичного регулювання світла на мікроконтролерах» Стеблина В.Ю.( гр. МСКС-1607), Кер. проф. Лукашенко В.М.

3.      «Дослідження систем керування безпілотними літальними апаратами»  Вознюк Ю.І.(гр. МСКС-1607),  Кер. проф. Лукашенко В.М.

4.      «Кодування методом Хеммінга. Візуалізація процесу перетворення» Залізняк В.Л.( гр. СКСС-1577) Кер. викл. Крошко Л.Ф.

5.      «Функціональний генератор» Дерев’янко І.С. (гр. СКС-137), Кер. викл. Крошко Л.Ф.

6.      «Багатоканальне джерело живлення» Богун О.А. (гр. СКС-137), Кер. викл. Крошко Л.Ф.

7.      «Дослідження інформаційних систем ТРЦ» Шульгаєвич А.С.( гр. МСКС-1607), Кер. проф. Лукашенко В.М.

8.      «Лабораторний блок живлення з мікроконтролерним управлінням» Теплицький О.А. ( гр. СКСС-1577), Кер. ст. викл.Рудаков К.С.

9.   «Звуковий цифро-аналоговий перетворювач AD1955 з системою керування на базі мікроконтролера STM 32» Небиваєв В.С.(гр. СКС-1607), Кер. ст. викл. Рудаков К.С.

10.  «Інформаційно-аналітична система агентства нерухомості» Цимбаленко Д.Є. ( гр. СКС-137 ), Кер. доцент Чичужко М.В.

11.   «Автоматизована WEB-система ведення медичного обліку» Смоляр Д.А.(гр. СКС-137),  Кер. доцент Чичужко М.В