Ви тут: ЧДТУ Новини Делегація ЧДТУ пошанувала творчість відомого краєзнавця Черкащини
Четвер, 09 лютого 2017 10:07

Делегація ЧДТУ пошанувала творчість відомого краєзнавця Черкащини

Делегація ЧДТУ пошанувала творчість  відомого краєзнавця Черкащини

“З любов’ю до рідного краю”– під такою назвою 8 лютого в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Т.Г.Шевченка відбувся творчий вечір відомого краєзнавця Черкащини, заслуженого працівника фізичної культури та спорту України, почесного краєзнавця України Василя Борисовича Сташевича, якому 3 лютого виповнилося 80 років.

В.Б.Сташевич – автор 36 історико-краєзнавчих книг, автор сотні публікацій в пресі. Краєзнавець частий гість національно-патріотичних та історико-краєзнавчих заходів, які проходять в Черкаському державному технологічному університеті.

Участь у ювілейному творчому вечорі відомого черкащанина взяла участь і делегація Черкаського державного технологічного університету на чолі з проректором з гуманітарно-виховних питань, професором, краєзнавцем Валентином Лазуренком, який за дорученням ректора університету Олега Григора вручив Подяку ЧДТУ ювіляру.

– “Знайомий з Василем Борисовичем вже 17 років. Це надзвичайно порядна, толерантна, виважена і працьовита особистість. На прикладі життєвого і творчого шляху відомого краєзнавця Василя Борисовича Страшевича, можна спокійно вивчати історію нашої держави, а на основі його краєзнавчих книг – стати справжнім патріотом рідного міста Черкаси”, – зазначив у своєму виступі Валентин Лазуренко.

В ході заходу його учасникам дарували настрій музичними вітаннями студенти ЧДТУ Харченко Владислав і Карюк Діана – учасники вокальної студії Центру студентського розвитку і культурних програм.

Для довідки:

СТРАШЕВИЧ

Василь Борисович

Народився 3 лютого 1937 року в місті Черкаси в робітничій сім'ї.

Після закінчення Черкаської СШ № 1 у 1954 році вступив до Київського державного інституту фізичної культури, який закінчив у 1959 році.

Працював викладачем Черкаського педагогічного інституту (1959 – 1960 рр.), інструктором-методистом заводу хімреактивів (1960 – 1970 рр.), заступником голови Черкаського облспорткомітету (1970 – 1981 рр.), головою облради ДССТ “Буревісник” (1981 – 1987 рр.), заступником голови облради ВДФСТП (1987 – 1988 рр.), завідувачем відділу облпрофради (Федерації профспілок) (1988 – 1999 рр.).

Виконавчий директор Черкаської обласної Федерації футболу (з 2000 року).

Член Національної спілки журналістів України (1986 р.).

Член Національної спілки краєзнавців України.

Друкується з 1954 року в обласних та республіканських засобах масової інформації (“Черкаський край”, “Молодь Черкащини”, “Спортивна газета”, “Профспілкова газета”, “Советский спорт”, журнали “Фізкультура і спорт”, “Старт”, “Діловий партнер”, “Партнер – Черкаси”, “Холодний Яр” та інші).

Лауреат Черкаської обласної літературно-краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича за 1999 рік.

Почесний краєзнавець України.

Заслужений працівник фізичної культури і спорту України (2004 р.). Стипендіат Черкаської облдержадміністрації (2006 р.) в номінації “краєзнавство”.

У часописі “Водник” з 1986 року веде рубрику про Дніпровську військову флотилію.

Автор історико-краєзнавчих книг: “Колектив виходить на старт” (1997 р.), “Вулиці Черкас” (1997, у співавторстві), серії нарисів “Старі Черкаси” (2000 – 2002 рр.); “Під вимпелом флотилії” (2003 р.), “Гандбол-80” (2003 р.), “Під знаменами “Динамо” (2003 р.), “З емблемою “Спартака” (2005 р.), “Колос наливається силою” (2006 р.), “Футбол ніколи не закінчується” (2006 р.), “Шляхами смілянського футболу” (2008 р.), збірки віршів (1999 – 2006 рр.) та інші.

(біографія взята з книги: Лазуренко В. М. Михайлом освячені. Лауреати Черкаської обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича. – Черкаси: “Вертикаль”, видавець Кандич С.Г., 2009. – С. 24 – 25)