,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини 29 січня – День пам’яті Героїв Крут
П'ятниця, 27 січня 2017 15:00

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

Історія трагічної події, яка відбулась у 1918 році  під Крутами тривалий час або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

29 січня 1918 року відбулося збройне зіткнення на залізничній станції Крути  під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 кілометрів на схід від Ніжина. Запеклий бій між 4-тисячним підрозділом  Червоної гвардії та невеликим загоном із чотирьох сотень київських курсантів і козаків "Вільного козацтва" тривав 5 годин.  Нерівний бій, який на декілька днів віддалив захоплення Києва.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. Тож, цей День назавжди залишиться світлим у нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для нинішніх і прийдешніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.