,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ЧДТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ КРАЄЗНАВЧИХ ЧИТАННЯХ
Понеділок, 10 жовтня 2016 14:00

СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ЧДТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ КРАЄЗНАВЧИХ ЧИТАННЯХ

СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ЧДТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ КРАЄЗНАВЧИХ ЧИТАННЯХ

Читання присвячені 145 річниці від дня народження Івана Піддубного відбулися в Черкаському обласному краєзнавчому музеї

Студенти та викладачі Черкаського державного технологічного університету взяли участь у краєзнавчих читаннях, присвячених 145-річчю з дня народження українського богатиря, шестиразового чемпіона світу з боротьбиІвана Піддубного. Захід організовано Черкаським обласним краєзнавчим музеєм та обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

  Захід розпочалапочесний краєзнавець України, лауреат краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича та авторка книги «Іван Піддубний» Марія Приліпко. Дослідниця козацького роду Піддубних  розповіла про цікаві факти з біографії всесвітньо відомого уродженця села Красенівка Івана Піддубного.

Перед учасниками заходу виступив також  науковий працівник Черкаського обласного краєзнавчого музеюМикола Борщ, здійснивши своєрідний екскурс в історію спортивних досягнень Івана Піддубного.

Завідувач відділу історії краю ХIV – поч. ХХ ст. Сергій Ганницький у своїй доповіді акцентував увагу на періоді життя, пов'язаному з перебуванням у США та безумовними перемогами українського силача на Американському континенті.

В ході краєзнавчих читань, учасники переглянули кадри документальної хроніки 1912 року про відомих спортсменів-борців початку ХХ століття та фрагмент художнього фільму «Знай наших». В основу фільму покладено факти історії дружби Івана Піддубного та прославленого казахського борця Хаджи Мукана – чемпіонів світу з французької боротьби.

По закінченню заходу студенти та викладачі ЧДТУ взяли участь в оглядовій екскурсії експозиційними залами Черкаського обласного краєзнавчого музею.

«Дослідження життя такого славетного співвітчизника, як Іван Піддубний, викликає захоплення і щирий інтерес. Шанування свого минулого, знання своїх героїв та вміння брати з них приклад – це той фундамент, на якому необхідно будувати сучасність», - ділиться враженнями  співробітник Центру студентського розвитку та культурних програм Анастасія Василенко.

У заході взяли участь: студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи (ФХТСО), студенти факультету інформаційних технологій і систем, доцент кафедри історії України та суспільних дисциплін Юлія Ілляшенко, старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Людмила Фрей, співробітник Центру студентського розвитку та культурних програм Анастасія Василенко.