,
,
Відеоканал ЧДТУ

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У Міносвіти розповіли, які спеціальності обирають абітурієнти
Понеділок, 08 серпня 2016 09:19

У Міносвіти розповіли, які спеціальності обирають абітурієнти

У Міносвіти розповіли, які спеціальності обирають абітурієнти

Українська молодь здебільшого обирає гуманітарного направлення спеціальності. 

Про це повідомила перша заступниця міністра освіти і науки Інна Совсун у своїй статті «Дзеркалу Тижня».

«Щодо вибору спеціальностей, ситуація цього року не дуже відрізнялася від попередніх: гуманітаристика та суспільствознавчі спеціальності приваблюють абітурієнтів в рази більше, ніж технічні», - додала вона.

Так, до топ-7 за кількістю поданих заяв на бакалаврат увійшли філологія - 108 184 заяв, право - 105 347, менеджмент - 70 785 заяв, комп'ютерні науки та інформаційні технології - 64 811, середня освіта - 54 377. Також популярністю користувалися економіка та психологія - на них подали документи 50 782 та 49 141 абітурієнтів відповідно.

Як повідомляв Укрінформ, найпопулярнішими ВНЗ серед абітурієнтів у 2016 стали Львівська політехніка та КНУ ім. Тараса Шевченка

Далі розташувалися Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана,  Харківський національний університет ім. В. Каразіна, Київський національний торгово-економічний університет, Львівський національний університет ім. І. Франка, Кам'янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича.

Рейтинг завершують Київський політехнічний інститут і Києво-Могилянська академія.

Варто зауважити, раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич в ефірі Громадського визнала, що на педагогічні спеціальності вступають діти з найнижчим рівнем знань.

Джерело