Ви тут: ЧДТУ Новини МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ «WATERHARMONY» («ВОДНА ГАРМОНІЯ»)
Вівторок, 08 грудня 2015 09:17

МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ «WATERHARMONY» («ВОДНА ГАРМОНІЯ»)

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОЕКТУ «WATERHARMONY».

ОСНОВНІ ДОСЯГНЕННЯ ПРОЕКТУ ЗА 2012 – 2015 р.

ЦИФРИ І ФАКТИ

Як відомо, кафедра Хімії та хімічних технологій неорганічних речовин Черкаського державного технологічного університету під керівництвом професора, доктора технічних наук Столяренка Геннадія Степановича протягом чотирьох років приймала участь в міжнародному проекті «WaterHarmony» («Водна Гармонія»).

Мета проекту “Водна Гармонія” – створення наукового та педагогічного консорціуму, що включає 8 університетів-партнерів з України, Білорусії, Таджикистану, Казахстану та Норвегії для гармонізації вищої освіти пов'язаної з водою, підвищити її актуальність і якість. За цей час було проведено велику роботу, тому представляємо вашій увазі короткий звіт за його результатами.

1 Розроблено три узгоджені навчальні модулі з окремих питань водопідготовки і очищення стічних вод і раціонального використання водних ресурсів:

- Фізико-хімічні основи методів обробки води - 10 кредитів;

- Очищення стічних вод - 10 кредитів;

- Управління водними ресурсами - 10 кредитів.

1.1 Розроблено навчальні матеріали під узгоджені навчальні модулі:

- Методичні посібники - 21 шт .;

- Навчальні посібники - 3 шт .;

1.2 Розроблені модулі включені в існуючі навчальні плани університетів-учасників проекту у вигляді:

- Навчальних дисциплін - 7 шт.;

- Розділів навчальних дисциплін - 9 шт.

1.3 Реалізовано розвиток навчальних матеріалів і модулів на основі повчальних студентських курсів в Норвегії:

- Кількість студентів, які відвідали літні 2-3 тижневі навчальні курси - 68 студентів (всього), з яких студенти ЧДТУ: Литвиненко Н.М., Хижняк Д.В. (2012 рік:);Баранник О.О., Лисенко В.А. (2013 рік); Смоляк О.О., Смоляк А.О., Шмиголь С.О. (2014 рік);Гордієнко О.С. (2015рік).  Федоренко В.М. пройшла 6-місячне стажування вUMB (Норвегія), а аспірант Козьміних П. С. пройшов дворічний курс аспірантури вUMB (Норвегія).

2. Розроблені та включені сучасні та ефективні навчальні засоби.

2.1 Розроблено лабораторний модуль по хімічній обробці води (лабораторна робота з коагуляційного методу очищення) – для всіх учасників проекту.

Для кафедри Хімії та хімічної технології неорганічних речовин в рамках проект було придбано наступне лабораторне устаткування загальною вартістю більше 100 тис. грн:

·                        Установка по коагуляції (Flocculator 2000);

·                        Озонатор "OZONE Skandinavia";

·                        Установка зворотного осмосу Екософт МО +0010 з RO-мембранами Filmtec XLE-2540;

·                        Спектрофотометр UV-5800 PC.

2.2 Розроблено систему електронного навчання на платформі Moodle (http://umb-elearning.no), яка наповнюється навчальними курсами для студентів університетів-учасників проекту – 8 курсів в різній стадії завершення і навчальний курс по трьом модулям на основі підготовленої книги.

2.3 Придбане наступне офісне обладнання для кафедри ХХТНР загальною вартістю 45 тис грн.:

·                        Персональний комп'ютер (повний комплект)

·                        Ноутбуки(3шт.)

·                        Принтер;

·                        Цифрова відеокамера;

·                        Проектор.

3. Розширення та узгодження якості наукового змісту магістерських та докторських досліджень, публікацій і конференцій.

3.1 Проведено аналіз систем якості освіти країн-учасників проекту. Підготовлені рекомендації на основі систем якості освіти Норвегії, Білорусії і Казахстану, які мають досвід міжнародної сертифікації освітніх програм.

3.2 Кількість публікацій за тематикою проекту:

- Всього статей в науково-технічних журналах та тез на конференціях і семінарах - 225;

- Патентів - 13;

- Статей з магістрами, студентами, аспірантами - 85.

3.3 Кількість проведених конференцій за участю партнерів в організаційних комітетах конференцій - 13.

3.4 Робота в редколегіях науково-технічних журналів університетів-учасників проекту - 2.

4. Зміцнення наукових мереж серед норвезьких та євразійських університетів, що ведуть до розвитку інноваційного науково-дослідного співробітництва.

4.1 Розширення доступу до міжнародних мереж і наукових ресурсів для партнерів проекту:

- Всі учасники проекту мали доступ до міжнародних мереж і наукових ресурсів завдяки студентам, що навчаються в Норвегії;

- Учасниками проекту подано дві заявки на отримання міжнародних грантів NATO і ERASMUS +.

- Студенти-учасники проекту в своїх країнах були переможцями наукових конкурсів різного рівня - 11 разів (з них 5 студентів УДХТУ);

- Кількість студентів учасників проекту продовжили навчання в аспірантурі - 4 (всі студенти УДХТУ);

- Організація дитячого клубу «AQWA» (Черкаси) із щорічним проведенням конференцій за результатами наукових досліджень школярів по водній проблематики регіону, аудиту водопостачання шкіл; флеш-моби, пов'язані з водною тематикою; конкурси на екологічну тематику.

Детальнішу інформацію ви можете знайти на сайті проекту: waterh.net.