,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини До Міжнародного дня студента у ЧДТУ державник України Іван Заєць прочитав лекцію «Рашизм – ідеологія війни»
П'ятниця, 17 листопада 2023 12:09

До Міжнародного дня студента у ЧДТУ державник України Іван Заєць прочитав лекцію «Рашизм – ідеологія війни»

До Міжнародного дня студента у ЧДТУ державник України  Іван Заєць прочитав лекцію «Рашизм – ідеологія війни»

16 листопада 2023 року, напередодні Дня студента, один із творців Декларації про державний суверенітет України, Акту проголошення незалежності України, Конституції України Іван Олександрович Заєць прочитав для студентства Черкаського державного технологічного університету лекцію «Шановна молодь, давайте усвідомимо: рашизм – ідеологія війни». 

Лектор розповів авдиторії про політичний та історичний контекст, зосереджуючись на проблемах рашизму та ідеології війни, також відзначив важливі етапи в історії України, пов'язані із здобуттям незалежності.

– Війни самі по собі не творяться, їх творять люди, їх творять уряди, їх творить народ. І завжди за діями цих людей стоїть якась ідеологія і тому ідеологія рашизму – це класична ідеологія воєн, тому що рашизм –  це тоталітарна ідеологія, це людиноненависницька ідеологія, ідеологія людиновинищення, – зазначив Іван Заєць, вказавши на причини, чому важливо знати і розуміти рашиську ідеологію.

– Обізнаність з ідеологією рашизму не дозволила б проспати війну ні у 2014, ні у 2022 році. Знання ідеології рашизму значно раніше привело б нас до розуміння російської політики глобального реваншизму, яка полягає в тому, щоб відродити російську імперію і перекроїти світ за своїми лекалами. Для того, щоб не допускати помилок ми повинні знати той народ на рівні ідеології, бо ніщо так не показує природу народу у державі як ідеологія, – акцентував громадський діяч.  

Іван Олександрович зауважив, що сьогодні боротьба йде не між системами – демократичною і тоталітарною, а між варварством і цивілізацією, між добром і злом, між світлом і темрявою. 

– Якщо ми не вийдемо за межі цього прокрустового ложа, що війна твориться у площині  демократично-політичного ладу і тоталітарно-політичного ладу, то ми не вирішимо проблему росії як абсолютного зла, – наголосив державник України.

Актуальність лекції спонукала до живої дискусії та обміну думками, адже сьогодні ніхто не може стояти осторонь важливої віхи в історії України – її запеклої боротьби за незалежність, волю і демократію, гідне місце поміж успішних прогресивних європейських держав.