,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Студенти ЧДТУ стали переможцями Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Видавнича журналістика»
Середа, 13 вересня 2023 10:48

Студенти ЧДТУ стали переможцями Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Видавнича журналістика»

Студенти ЧДТУ стали переможцями Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Видавнича журналістика»

Студенти магістратури спеціальностей «Дизайн» та «Публічне управління і адміністрування» Черкаського державного технологічного університету стали переможцями Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Видавнича журналістика», який проводився на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського в межах розвитку Інноваційного ХАБу здобувачів вищої освіти та молодих учених. Таку подію організували з метою інтеграції України в європейський освітньо-науковий простір, розширення міжнародних зв’язків, стимулювання інноваційної діяльності студентів, оволодіння ними сучасними технологіями, зокрема, просування книги і читання засобами соціальних комунікацій, створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді тощо.

Конкурсанти змагалися у трьох номінаціях: 

- буктрейлер  (відеоролик тривалістю 2–5 хвилин, що розповідає в довільній художній формі про книгу та візуалізує її зміст з метою популяризації або просування);

- букстаграм (фотокнижки та анотація з метою реклами та популяризації читання у соціальній мережі Instagram; для фотографії зазвичай складається композиція, пов'язана зі змістом книги);

- відеорецензія (відеоролик тривалістю 2–5 хвилин, автор якого показує книгу і характеризує її).

Студентка магістратури спеціальності 022 «Дизайн» ЧДТУ Анастасія Лисенко та студент магістратури спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» ЧДТУ Дмитро Михайлусь (Черкаський державний технологічний університет та Libera Università degli Studi Maria Ss. Assunta di Roma) з презентацією каталогу виставки студентських дизайн-проєктів «Inclusion: design of ideas», під керівництвом докторки мистецтвознавства, професорки Інни Яковець, у номінації «букстаграм» здобули Диплом І ступеня.  

Студенти ЧДТУ також здобули Дипломи ІІІ ступеня за заочну участь у конкурсі: Вікторія Кудревич (кафедра дизайну) і Гліб Баранов (факультет економіки та управління, ЧДТУ та Полонійна академія в Ченстохова (Польща)) у номінації Букстаграм з підручником «Історія мистецтв. Частина 1. Мистецтво Давнього світу» під керівництвом докторки історичних наук, професорки кафедри дизайну Олени Храмової-Баранової; Олена Макарова (кафедра дизайну) у номінації буктрейлер із роботою «Книга-казка «Таємниці маєтку»» під керівництвом докторки історичних наук, професорки кафедри дизайну Олени Храмової-Баранової; Єлизавета Сікало (кафедра дизайну) у номінації букстаграм із роботою «Книга «Моя комедія»» під керівництвом викладачки кафедри дизайну Вікторії Шкребтій.  

Конкурс «Видавнича журналістика» організований за ініціативи: кафедри лінгводидактики та журналістики Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського з профільними кафедрами Університету Матея Бела (Словаччина), Інституту технологій і бізнесу (Чехія), Вищої школи європейських і регіональних досліджень (Чехія), Університету Лестера (Велика Британія), Алітус Коледжу Університету прикладних наук (Литва), Люблінської політехніки (Польща), Вроцлавського економічного університету (Польща). До організаційного комітету Конкурсу залучені представники ЗМК, літературних громадських об’єднань та соціокультурних установ.