Ви тут: ЧДТУ Новини Науковці ЧДТУ розповіли про нові виклики та перспективи курсів з основ програмування та кібербезпеки в етері Українського радіо Рось
Середа, 23 листопада 2022 10:19

Представники кафедри робототехнічних і телекомунікаційних систем та кібербезпеки – к.т.н., доцент Олена Панаско та асистент Анатолій Байрак, на запрошення Українського радіо Рось, взяли участь в радіопередачі «Радіо день», присвяченій відкриттю другого сезону курсів, які проводять в Черкаському державному технологічному університеті. Основною метою зустрічі був розгляд питань, де учням можна оволодіти основами кібербезпеки в період війни, де можуть бути застосовані набуті знання, а також обговорення мети та програми безкоштовних курсів з основ програмування та кібербезпеки ЧДТУ на тлі актуальних проблем сьогодення в сфері інформаційних технологій та кібербезпеки.

Олена Панаско проінформувала радіослухачів про популярність захоплення сферою інформаційних технологій серед учнівської молоді, а також відзначила, що програмування і кібербезпека протягом останніх років є трендом, а тому багато учнів цікавляться цим напрямом. Особливого значення в наш час набуває кібербезпека. Проєкт проведення безкоштовних курсів надасть розуміння сфери кібербезпеки, а також допоможе визначитися з подальшими напрямками свого розвитку, оскільки кібербезпека – це постійна робота щодо захисту даних і систем від негативних кібернетичних впливів.

Своєю чергою Анатолій Байрак провів аналіз контингенту слухачів курсів. Цього року географія користувачів не обмежувалась тільки Черкаським регіоном, а розширилась – доєдналися слухачі з Харкова, Бахмута та інших міст, оскільки кібербезпека не має кордонів, а проведення курсів в дистанційному форматі дозволяює долучати широке коло зацікавлених користувачів.

Спікери прокоментували програму курсів, провели огляд її особливостей в умовах повномасштабної війни, окреслили терміни проведення окремих модулів курсів та їх загальної тривалості, відзначили методики, які використовуються під час проведення. Особливу увагу науковці ЧДТУ приділили участі в проєктах із кібербезпеки, які впроваджує Черкаський державний технологічний університет. Було відзначено міжнародний проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», який дав можливість викладачам кафедри брати участь у тренінгах, підвищити свою кваліфікацію, провести модернізацію освітніх програм відповідно до міжнародних стандартів, застосувати отримані знання в навчальному процесі при підготовці здобувачів рівня бакалавр та магістр спеціальності 125 Кібербезпека освітньої програми «Безпека інформаційних і комунікаційних систем». Також варто зауважити можливість застосування навчальної платформи «RangeForce», яка спрятиме організації та проведенню навчального процесу із залученням передового досвіду фахівців відповідної сфери.

Прослухати «Радіо день» Українського радіо Рось можна за посиланням