,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ відкрилась виставка робіт Міжнародної мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА» (відео)
Четвер, 11 серпня 2022 14:27

У ЧДТУ відкрилась виставка робіт Міжнародної мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА» (відео)

У ЧДТУ відкрилась виставка робіт Міжнародної мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА» (відео)

10 серпня 2022 року в Черкаському державному технологічному університеті відбулось відкриття виставки плакатних робіт номінації «Дизайн» Міжнародної мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА», організаторами якої стали кафедра дизайну ЧДТУ та Черкаський художній музей. Акція, присвячена героїчному спротиву українського народу проти російських окупантів у російсько-українській війні та майбутньому розквіту України, проводиться за ініціативи Національної спілки художників України. 

–  У боротьбі України за перемогу у цьому протистоянні з ворогом надзвичайно важливий кожен фронт. Сьогодні ми бачимо перші результати роботи мистецького та ідеологічного фронтів. І вони вражають! Ці роботи – візуальне відображення цієї війни, трансформація почуттів українців. Приємно, що до їх створення долучились і студенти Черкаського державного технологічного університету, – зазначив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор

Своєю чергою, завідувачка кафедри дизайну ЧДТУ Інна Яковець підкреслила: мета акції – створити художні роботи, які б ілюстрували відчуття та емоції людей з перших днів повномасштабного вторгнення росії. І нині за зміною образів, кольорів, використаних текстів можна спостерігати за змінами, які відбулись із українцями

– Ми не ставили вимог ані щодо технік виконання, ані щодо матеріалів, адже ті люди, які знаходяться на окупованих територіях, використовували для втілення своїх ідей наявні технічні можливості. Часто, через обставини, вони були досить обмеженим. Але це не завадило митцям створювати свої плакати, – зазначила Інна Яковець. 

До акції «ВОЛЬНАНОВА» долучилися професійні художники, дизайнери та студентська молодь з усієї країни. Свої плакати представили і митці із тимчасово окупованих територій. Згодом доєднаються і митці з Польщі.  Усього в межах акції на сьогодні налічується 314 робіт, 44 мистецькі твори стали частиною експозиції, відкритої в ЧДТУ. У ній представлені роботи студентів Черкаського державного технологічного університету освітніх програм «графічний дизайн» (Вікторія Кудревич, Леся Тарахтій) та «промисловий дизайн» (Володимир Кривонос, Руслана Циганенко, Марія Кліменок, Лілія Півториста) і старшого викладача кафедри дизайну Олени Галицької. Окрім того, в експозиції є роботи студентів, викладачів, професійних митців Київського національного університету технологій і дизайну, Київського національного університету культури і мистецтв,  Київського політехнічного університету, Херсонського національного технічного університету, Інституту мистецтв ім. Бориса Грінченка,  Національного лісотехнічного університету України, Національної спілки художників України, Сумської обласної організації НСХУ. Також представлені роботи українського живописця Віктора Сидоренка.

Усі ж роботи Мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА»  можна побачити на соціальній медіаплатформі Behance

Виставка в ЧДТУ (хол 1 корпусу)  діє до 11 вересня 2022 року. 

 

Сюжет – ТРК «Ільдана»: