,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини У ЧДТУ пройшли змагання регіонального етапу WorldSkills Ukraine
Вівторок, 01 лютого 2022 08:30

У ЧДТУ пройшли змагання регіонального етапу WorldSkills Ukraine

У ЧДТУ пройшли змагання регіонального етапу WorldSkills Ukraine

27-28 січня 2022 року в Черкаському державному технологічному університеті на базі інжинірингової лабораторії Noosphere Engineering School вперше в регіоні відбулися змагання WorldSkills Ukraine у категорії «Мобільна робототехніка».

WorldSkills International – це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної освіти та молодих кваліфікованих робітників. Вони проводяться кожні два роки у міжнародному форматі в різних куточках світу. Рух WorldSkills International ставить перед собою такі завдання: підвищення статусу та стандартів підготовки кваліфікованих робітників; популяризацію робітничих професій через проведення змагань. У 2021 році відбірковий етап WorldSkills Ukraine охопив всі регіони країни. Для участі пропонувалось 18 компетенцій, з яких 6 – для учнів шкіл.

Категорія «Мобільна робототехніка» є однією з наймолодших у конкурсі, але щороку залучає все більше і більше учасників. Цього року спонсором  у компетенції «Мобільна робототехніка» виступила компанія «2d3d», що пропонує великий перелік товарів для STEM-лабораторій, обладнання для дитячих садків, шкіл, професійно-технічних училищ, закладів вищої освіти. А офіційним майданчиком змагань у Черкаському регіоні виступила Noosphere Engineering School, що в ЧДТУ.

Мета завдання WorldSkills з мобільної робототехніки полягає в створенні функціонального прототипу робота, який дає можливість конкурсантам-технікам з мобільної робототехніки продемонструвати свої знання, навички та таланти за час проведення чемпіонату на території його проведення.

Конкурсанти повинні були продемонструвати журі та експертам свої знання по проектуванню, виготовленню, збірці, налагодженню, і введенні в експлуатацію мобільного робота. Це, зокрема передбачало забезпечення ефективного автономного керування для руху робота використовуючи програмне забезпечення, розуміння технології налаштування бездротового зв’язку і зв’язку робота і контролера, використовуючи дані технології, встановлення та налаштування різноманітних датчиків, використання програмного забезпечення для зчитування та обробки даних отриманих з датчиків та ін.

Для збірки роботів учасники могли використовувати тільки набір для конструювання роботів на основі  TETRIX® MAX, контролери TETRIX® PRIZM® Robotics Controller, датчики з наборів TETRIX® MAX, Programmable Robotics Set та ТеКо Майбутній інженер «Worldskills», керувати двигунами можна тільки за допомогою контролерів TETRIX® PRIZM®, Robotics Controller, та TETRIX® MAX DC Motor Expansion Controller.

Під час змагань учасники повинні були спроєктувати та виготовити прототип мобільного робота, який здатний виконувати обидві частини технічного завдання. При підготовці до чемпіонату конкурсанти повинні вести «Журнал техніка» з мобільної робототехніки. Конкурсанти були готові продемонструвати своє знання конструкційних, механічних і електричних систем, а також систем управління, включених ними в проєкт свого робота, і системи маніпуляції об'єктами. Крім цього, учасники мали бути готові представити обґрунтування прийнятих проєктних рішень.

Більше тут: http://www.worldskillsukraine.org/kompetenciya-mobilna-robototexnika-poza-konkursom-worldskills-ukraine-junior-2/

Цього року до конкурсу долучилися лише дві команди, які мали необхідний набір для конструювання такого робота – команда «ComВit» (Черкаська спеціалізована школа №28) та команда «CORE» (Черкаський фізико-математичний ліцей (ФІМЛІ). У перший день учасники конструювали робота, другий день був присвячений тестовим та контрольним заїздам, співбесіді з журі.

Приємно відзначити, що до складу експертів та журі увійшли викладачі ЧДТУ – Максим Бондаренко, Юлія Бондаренко, Сергій Філімонов, Артем Лавданський, В’ячеслав Туз, Володимир Андрієнко, Сергій Рудницький, Марина Лещенко. Викладачі Черкаського державного технологічного університету є визнаними фахівцями у компетенції «Мобільна робототехніка», які забезпечили об’єктивне та неупереджене оцінювання команд.

У запеклій боротьбі перемогу отримала команда «ComВit» (Черкаська спеціалізована школа №28), яка невдовзі представить Черкаську область на всеукраїнських змаганнях.

Всі конкурсанти отримали цінні подарунки від компанії  «2d3d» та Noosphere Engineering School.

Організатори змагань прагнуть наступного разу залучити більше партнерів для популяризації мобільної робототехніки в регіоні та сподіваються, що ЧДТУ та Noosphere Engineering School стануть щороку приймати учасників у своїх стінах.