Ви тут: ЧДТУ Новини 14 грудня – 78-а річниця визволення Черкас від нацистських окупантів
Вівторок, 14 грудня 2021 09:07

14 грудня – 78-а річниця визволення Черкас від нацистських окупантів

У ніч із 12 на 13 листопада 1943-го року розпочалося визволення нашого міста від нацистських загарбників. 20 листопада точилися запеклі бої за місто, під час яких воїни 254-ої і 373-ої стрілецьких дивізій відвойовували в агресорів вулицю за вулицею.

Загалом, окупація міста Черкаси тривала 833 дні: тридцять днів кровопролитних боїв на підходах до міста і ще двадцять чотири – на його вулицях. 14 грудня 1943 року Черкаси визволили від нацистських агресорів.

Дорогою ціною оплачене звільнення Черкас – сотні його визволителів сплять вічним сном під гранітними плитами меморіалу – Пагорб Слави, спорудженому на височині над Дніпром. На його плитах навічно викарбувані славні імена звитяжців, які відзначилися в боях за визволення міста.

Пам'ятаймо тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення та майбутнє прийдешніх поколінь. Пильно оберігаймо у серці згадки про події минулого та робімо все можливе, аби більше ніколи не повторилися сумні віхи української історії.