Ви тут: ЧДТУ Новини Студенти спеціальностей «Екологія» та «Лісове господарство» ЧДТУ провели практичне заняття в Національному ботанічному саду
Вівторок, 01 червня 2021 12:39

Нещодавно, дотримуючись щорічної традиції у весняну пору проводити спостереження за квітуванням рідкісної колекції магноліофітів, здобувачі вищої освіти спеціальностей «Екологія» та «Лісове господарство» будівельного факультету Черкаського державного технологічного університету провели навчально-практичне заняття «Дендрофлора біогеографічної зональності України» в Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка НАН України та відвідали Національний науково-природничий музей НАН України. Завдяки унікальному геоботанічному принципу представлення живих рослин на території установи, у студентів з’являється  унікальна можливість збагатити свій науковий досвід, вивчаючи географічні ділянки фітоценозів, які відтворюють природну рослинність (типові пейзажі і навіть рельєф) окремих регіонів Євразії. Серед них виділяють експозиційні ділянки «Ліси рівнинної частини України», «Степи України», «Українські Карпати», «Крим», «Кавказ», «Середня Азія», «Далекий Схід», «Алтай та Західний Сибір». Занурившись у чудовий світ флори, який розміщений  на площі 129,86 га та, ознайомившись із унікальною за якісним і кількісним складом колекцією квітниково-декоративних, лікарських, плодових, овочевих, пряноароматичних, кормових і технічних рослин з усіх ботаніко-географічних регіонів світу, які нараховують понад 10 тисяч видів, форм і сортів, молодь почерпнула неабиякий науковий та практичний матеріал та збагатила свій професійний досвід у сфері еколого-біологічних знань та лісівничій справі. Під  керівництвом старшого наукового співробітника Алли Гнатенко,  студенти   відвідали найкращу у світі колекцію форм кизилу справжнього, найбільшу в Східній Європі колекцію дуба, клена, липи, берези, горіха, бузку, дикорослих плодових рослин. Перераховані колекції є особливо цінними з точки зору збереження різноманітності рослин ех situ. В теплицях зростають деякі рідкісні тропічні види і, навіть, зниклі в природних умовах.

Завершивши навчальний семінар, здобувачі попрамували в Національний науково-природничий музей НАН України, де представлені видовищні експонати, діарами та зібрані унікальні колекції геології, палеонтології, зоології та ботаніки - чудова нагода ближче познайомитися з біорізноманіттям планети. Принагідно відвідувачі прослухали цікаву лекцію та ознайомилися з видовим складом різноманітностей природних зон України.

Колективи кафедр екології ЧДТУ,  в особі завідувачки Олени Хоменко, та загальної екологіі, педагогіки та психології ЧДТУ, в особі завідувачки Інгріди Чемерис, а також викладачі Людмила Жицька, Світлана Ключка та Віктор Сич висловлюють вдячність за сприяння в організації екскурсії профкому ЧДТУ, зокрема голові первинної профспілкової організації ЧДТУ Василю Загородньому та профоргу будівельного факультету Сергію Ротте. До того ж, студенти та викладачі щиро дякують за цікаві захопливі екскурсії екскурсоводам Аллі Гнатенко та Олександру Раку.