Ви тут: ЧДТУ Новини Дизайнери ЧДТУ налагоджують міжкафедральні фахові зв'язки задля удосконалення професійних навичок
Вівторок, 25 травня 2021 10:34

Сучасний освітній процес зорієнтований на підготовку висококваліфікованих кадрів, що готові формувати свій багаж із знань, пов’язаних не лише із основною спеціальністю, а й доповнювати власну освіту професійно-практичними компетентностями із інших галузей знань. Тому у навчальних планах Черкаського державного технологічного університету вибудовуються схеми не лише міждисциплінарних, а й міжгалузевих зв’язків.

На факультеті комп'ютеризованих технологій машинобудування і дизайну ЧДТУ студенти-графіки групи ДЗ-91 кафедри дизайну ЧДТУ Євгенія Бабченко, Владислав Борисенко, Катерина Канюк та Валерія Левченко відвідали лабораторію кафедри механіки, поліграфічних машин і технологій ЧДТУ, де доцент Руслан Капітан ознайомив другокурсників із традиційними поліграфічними технологіями виготовлення друкованої продукції. Відтак, студенти-дизайнери ознайомилися із процесами виготовлення друкарських форм різних видів друку (офсетного, флексографічного, трафаретного, тощо); безпосередньо процесом друку на офсетній друкарській машині та рядом палітурно-брошурувальних процесів, що пов’язані із фальцюванням, різанням, зшиванням поліграфічної друкованої продукції. Окрім цього, молодь розширила свій професійний світогляд знаннями про процес отримання повноколірної друкованої продукції. У кінці пізнавальної екскурсії студентам були презентовані машини цифрового кольорового друку. Таким чином, студенти кафедри дизайну отримали уявлення про одну із багатьох можливих реалізацій їх професійних компетентностей, зокрема в традиційній поліграфії.  Варто зазначити, що необхідність у проведенні такої екскурсії виникла на певному етапі виконання завдань із вибіркової дисципліни «Основи формоутворення і моделювання», що викладає на кафедрі дизайну ЧДТУ доцент Олександр  Луговський, який і очолив студентську делегацію. Приємним підсумком цього заходу стало те, що студенти озвучили свій намір знову повернутися в лабораторію за новими знаннями. Саме так і відбувається формування справжнього професіонала у Черкаському державному технологічному університеті.