,
,

ЧДТУ

Черкаський державний технологічний університет
Cherkasy state technological university

Черкаський державний технологічний універсітет

Ви тут: ЧДТУ Новини Завідувачка кафедри соціального забезпечення ЧДТУ та студенти взяли участь у конференції з підприємницької освіти від YEP
П'ятниця, 21 травня 2021 10:49

Завідувачка кафедри соціального забезпечення ЧДТУ та студенти взяли участь у конференції з підприємницької освіти від YEP

Завідувачка кафедри соціального забезпечення ЧДТУ та студенти взяли участь у конференції з підприємницької освіти від YEP

Упродовж двох днів, 14-15 травня 2021 року, 150 викладачів університетів з України та Молдови долучилися до щорічної конференції Startup Campus від YEP, що присвячена підприємницькій освіті.  Вона є частиною ініціативи “Підприємницький університет”, яку минулої осені запустив YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації, Дія.Бізнес, Міністерством освіти і науки та Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Cisco, OKKO, Genesis. Конференція, як і ініціатива загалом, покликана розвинути компетенції викладачів та підтримати університетські стартапи. 

У цій події активну участь взяла і завідувачка кафедри соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету Інна Журба та студенти спеціальності «Соціальне забезпечення», групи СЗ 1810

Темою заходу стала валідація ідеї, оскільки цей етап є найскладнішим у роботі над стартапом. 

Цього року ми зосередимося на пошуку та валідації ідеї — адже на цьому етапі помирають 90% молодих стартапів, а під час навчання роблять найбільше помилки студенти. Саме тому наша мета — доповнити досвід українських викладачів практичними кейсами та кращими практиками від запрошених стартапів, корпорацій та міжнародних партнерів, зазначають організатори заходу.

Перший день відзначився виступами естонських спікерів Марет Ахонен та Тааві Тамма з Тартуського університету, представників української екосистеми стартапів Андрія Заікіна (YEP), Ігоря Маркевича (USF), Дениса Зернишкіна (Gravitec.net), Андрія Мануйлова (IOON), та підприємця з Каліфорнії Жені Розинського.

«Червоні нитки» першого дня:

 

  • Ідея нічого не варта. Варті її реалізація та реалізатори. Одна й та сама ідея може виникнути одночасно в кількох людей, але виграє той, хто розвивається та оновлюється швидше. 

  • Не варто боятися крадіжки ідеї. Можна скопіювати готовий продукт, але реалізація однакової ідеї у різних людей також буде різною.

  • Можеш продати «мокап» — можеш продати продукт. Основна причина провалу стартапів на ранній стадії — непотрібність ринку. Тому замість витрачання часу та грошей на розробку прототипу можна почати з простого макета, який покаже роботу продукту. Якщо цей макет буде потрібним та зручним у користуванні — буде потрібним і кінцевий продукт.

  • Валідувати людей, не ідеї. Ідея одноразова, а команди з правильним мисленням будуть наполегливо шукати своє, аж поки не знайдуть.

Другий день був доступний лише для викладачів ініціативи «Підприємницький університет». Воркшопи та лекції провели ментори хакатон-табору Garage48 Жоао Рей та Майрі Тіідо, CTO стартапу Holy Water (Genesis) Анатолій Касьянов та експерт з побудови бізнес-моделей Тааві Тамм.

 

 

На Startup Campus розпочалося партнерство YEP з Генеральним консульством України в Сан-Франциско. Відтепер інкубатор ближчий до досвіду каліфорнійських університетів та духу стартапів Кремнієвої Долини, а інтернаціональна спільнота, що розвиває підприємницьку освіту в Україні, продовжує зростати.

Долучитися до мережі ініціативи «Підприємницький університет» та підсилити університетське стартап-середовище можна за посиланням: http://www.yepworld.org/ua/uni/ 

Startup Campus реалізовано YEP в партнерстві з Тартуським університетом, Garage48, Cisco, OKKO, Genesis за підтримки Генерального консульства України в Сан-Франциско та Міністерства закордонних справ Естонії.