Ви тут: ЧДТУ Новини 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні
П'ятниця, 19 лютого 2021 14:00

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.

Небесна Сотня – прийнята в Україні збірна назва загиблих понад 100 протестувальників під час подій Революції Гідності у грудні 2013 – лютому 2014 року. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

Наступного дня, 21 лютого 2014 року, загиблих мітингувальників Майдану було офіційно визнано жертвами. Того дня на Майдані Незалежності у Києві відбулося прощання із загиблими активістами, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею».

Під гаслом «Вдячні за свободу» відбуватимуться державні заходи та громадські ініціативи до Дня Героїв Небесної Сотні. Цим слоганом вшановували героїв Майдану й раніше. Але цього року зазначені слова отримали новий візуальний вияв.

У Черкасах 20 лютого о 18:00 біля пам’ятника «Борцям за волю України» (перехрестя вулиць Хрещатик та Святотроїцької) світловими променями згадають Героїв, які загинули, боронячи незалежність України під час Революції Гідності.

Український інститут національної пам'яті підготував історичну довідку про Революцію гідності та героїв Небесної Сотні за посиланням.

Відео від Черкаського обласного краєзнавчого музею до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Фото із заходу-реквієм вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Галерея зображень