Ви тут: ЧДТУ Новини Другокурсники-дизайнери ЧДТУ успішно пройшли зимову практику «Вивчення пам'яток дизайнерського мистецтва»
Понеділок, 08 лютого 2021 09:20

Студенти 2 курсу спеціальності 022 «Дизайн» освітньої програми «Графічний дизайн» групи ДЗ-91 факультету комп'ютеризованих технологій машинобудування і дизайну Черкаського державного технологічного університету  під керівництвом старшої викладачки кафедри дизайну Ірини Саєнко успішно пройшли зимову практику «Вивчення пам'яток дизайнерського мистецтва» на базі Черкаського обласного художнього мистецтва та інших мистецьких закладів Черкащини.

Упродовж практики студенти мали можливість закріпити теоретичні знання, отримані під час навчального процесу, та набути певних практичних навичок, ознайомитися з технікою витинанки і впровадження її у дизайнерські проєкти. Кращі роботи студентів прийняті на Всеукраїнський конкурс витинанки серед студентів та учнівської молоді «Мереживні вірші», присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки, який буде проходити 22 лютого 2021 року у Луцьку у Волинському національному університеті імені Лесі Українки за участю Волинського осередку Львівського відділення спілки дизайнерів України.

Витинанка (від українського слова  «витинати», тобто «вирізати») це вид давньослов'янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва. Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла ажурні, силуетні тощо. Витинанці властива лаконічність й вишуканість зображальних засобів. Близька до неї техніка створення силуету. Витинанки виготовляються за допомогою ножиць та інших знарядь. Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий).