Ви тут: ЧДТУ Новини ЧДТУ стає центром енергоефективності регіону: технології енергозбереження в нинішніх реаліях – це необхідна частина будь-якого успішного господарства
П'ятниця, 31 травня 2019 12:02

29 травня 2019 року члени атестаційної комісії Черкаського державного технологічного університету з професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційні атестати, які дають право провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель.

Атестацію було проведено у межах договору №110 від 13 травня 2015 року про наукове та навчальне співробітництво Черкаського державного технологічного університету та Кіровоградського державного технологічного університету (нині Центральноукраїнський національний технічний університет).

- Законом України «Про енергетичну ефективність будівель» із 1 липня 2019 року впроваджується обов’язкова сертифікація енергетичної ефективності житлових та нежитлових будівель. Відповідно, скоро виникне потреба в спеціалістах, здатних оцінювати енергоефективність. Для Черкащини кількість атестованих енергоаудиторів складатиме на рівні  200-300 спеціалістів, які зможуть не тільки виявляти зайві енерговитрати, а й розробити ефективні енергозберігаючі заходи, впровадження яких дозволить зменшити споживання енергії та підвищити клас енергетичної ефективності будівлі, –  зазначив голова атестаційної комісії Олександр Ситник.  – Черкаський державний технологічний університет долучається до вирішення важливої державної проблеми з  навчання та атестації енергоаудиторів чим посилює соціальну місію в регіоні. Репутація вишу звісно ж має зрости, адже технології енергозбереження в нинішніх реаліях – це необхідна частина будь-якого успішного господарства чи установи.

- Відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» в Черкаському державному технологічному університеті, у межах затвердженої навчальної програми  проводиться підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель. У результаті отриманих знань під час навчання кандидати, які відповідають попереднім кваліфікаційним вимогам щодо проведення атестації, зможуть успішно пройти тестування та отримати відповідні кваліфікаційні атестати в атестаційній комісії університету що в свою чергу дасть законне право займатися енергоаудиторською діяльністю в Україні, повідомив заступник голови комісії Валентин Ткаченко

Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Генадій Зубко у своїх виступах стверджував, що прогноз на оцінка річної ємність ринку енергоефективності –1,5 млрд. євро, скорочення річного споживання та імпорту газу – до 5 млрд.куб.м.. А також створення до 75 тисяч робочих місць – для інженерних та будівельних кадрів, енергосервісної галузі та енергоменеджменту. Це – колосальні можливості для розвитку малого та середнього бізнесу. Адже енергоефективність – галузь, яка приймаючи інвестиції, повертає їх у вигляді робочих місць».

Нагадаємо, що Черкаський державний технологічний університет входить до переліку 39-ти закладів вищої освіти України, які отримали право здійснювати підготовку та атестацію енергоаудиторів.