Ви тут: ЧДТУ Новини Історики ЧДТУ взяли участь у науково-практичній конференції присвяченій 75-й річниці Корсунь-Шевченківської операції
Понеділок, 28 січня 2019 14:49

24 січня викладачі кафедри історії та права Черкаського державного технологічного університету, а саме: завідувач кафедри, доцент Ірина Стадник, професор Валентин Лазуренко, доцент Оксана Яшан взяли участь у науково-практичній конференції присвяченій 75-й річниці Корсунь-Шевченківської операції в місті Сміла.

Організатором конференції виступила Черкаська обласна організація ветеранів України за підтримки науковців Черкаського державного технологічного університету та працівників Музею історії Корсунь-Шевченківської битви.

З вітальним словом до присутніх звернулись голова Черкаської обласної організації ветеранів Володимир Веретільник, голова Смілянської міської організації ветеранів України Микола Якушенко та завідувач сектором інформаційно-аналітичної політики Смілянського міськвиконкому Олександр Головченко.

З інформативною та цікавою доповіддю перед аудиторією виступив учасник тих подій, житель Корсунь-Шевченківського Семен Побірченко. У свою чергу завідувачка Музею  історії Корсунь-Шевченкiвської битви Тетяна Полякова у своєму виступі приділила увагу дослідницькій роботі музею на сучасному етапі.

З 24 січня по 17 лютого тривала операція, метою якої було оточення та знищення Корсунь-Шевченківського угруповання нацистів. Саме завдяки їй стало можливе звільнення Правобережної України від агресора, – зазначив професор ЧДТУ Валентин Лазуренко. –  Без цієї наступальної операції визволення території нашої держави розтягнулося б у часі. Багато тисяч саме українців полягло у цій битві, своїм життям наближаючи перемогу над ворогом. Сьогодні, коли точаться події на Сході України, коли наші українці знаходяться в полоні – надзвичайно важливим є вивчення тих складних подій січня-лютого 1944 року.