Ви тут: ЧДТУ Новини 9 листопада – День української писемності та мови
П'ятниця, 09 листопада 2018 14:57

9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада  – День української писемності та мови

9 листопада наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури.

Вітаємо факультет гуманітарних технологій, зокрема кафедру української мови та загального мовознавства, а також всіх для кого писемність та грамотність є невід’ємною складовою життя з Днем української писемності та мови!